Jakie mogą być skutki zaniechania leczenia endodontycznego?

Często piszemy, jak ważna jest profilaktyka i właściwa higiena jamy ustnej.  Pozwalają one zapobiegać poważnym problemom stomatologicznym. Nie wszyscy jednak rozumieją powagę problemu i bagatelizują zalecenia lekarzy.
Zapytaliśmy doktor Urszulę Leończak, specjalizującą się w endodoncji, jakie są skutki zaniechania dla pacjentów wymagających leczenia kanałowego.
Doktor Urszula Leończak: „Próchnica może objawiać się dolegliwościami bólowymi na słodkie, ciepłe lub zimne pokarmy. Ząb wyleczony na tym etapie nie wymaga leczenia kanałowego. Jeśli jednak w porę nie zgłosimy się do dentysty, jego kondycja będzie się pogarszać i bakterie dotrą do miazgi. A to wywoła stan zapalny i konieczne będzie wykonanie zabiegu z zakresu endodoncji.
W przypadku zaniechania leczenia kanałowego również może rozwinąć się stan zapalny kości wokół korzeni zęba. Skutki dla pacjenta, który zaniecha wizyty u lekarza, są naprawdę dotkliwe. Grozi to wystąpieniem ropnia, obrzmieniem, silnymi dolegliwościami bólowymi. Mogą im towarzyszyć objawy ogólne takie, jak: gorączka i dreszcze. W przypadku niepodjęcia leczenia endodontycznego kość wokół zęba jest niszczona przez stan zapalny i może to grozić koniecznością usunięcia zęba”.
Jeśli zmagacie się z dolegliwościami bólowymi lub, po prostu, odkładacie wizytę kontrolną u stomatologa, nie zwlekajcie.

Wizyty u doktor Urszuli Leończak można rezerwować:
– telefonicznie: 22 542 18 04
– mailowo: kontakt@warsawdentalcenter.pl

lub za pośrednictwem mediów społecznościowych:
https://www.facebook.com/WarsawDentalCenter/

Do zobaczenia na Topiel 11 w Warszawie!

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Warsaw Dental Center Leończak Kupryś Sp.k.

NIP: 1182180875

kontakt@warsawdentalcenter.pl

Pon. — Pt. 9.00 — 21.00

ul. Topiel 11, 00-342 Warszawa

Warsaw Dental Center Leończak Kupryś Sp.k.​

NIP: 1182180875

Pon. — Pt. 9.00 — 21.00

ul. Topiel 11, 00-342 Warszawa