Stomatologia estetyczna

Białe, równe zęby są marzeniem wielu osób, niestety nie w każdym przypadku sama higiena oraz leczenie ubytków pozwalają na osiągnięcie upragnionego efektu. Z pomocą przychodzi stomatologia estetyczna, dziedzina medycyny, której celem jest przywracanie pięknego, naturalnego wyglądu zębów.

Stomatologia estetyczna

Oferujemy szeroki zakres usług, będących rozwiązaniem zarówno dla nierównych, przebarwionych zębów, czy takich o zbyt ciemnej barwie.

Stomatologia estetyczna to bardzo ważna część pracy lekarza stomatologa, ponieważ wymaga ścisłego współdziałania specjalistów różnych dziedzin, w celu osiągnięcia estetycznego efektu końcowego.

Licówki

Czasami w drodze po olśniewający uśmiech wystarczy przykryć drobne niedoskonałości zęba. Idealne rozwiązanie w takim przypadku to licówki. Są one w stanie skorygować kształt i wielkość zęba, zakryć przebarwienia, pęknięcia i szpary (np. diastemę).

Bonding

Licówki to cienkie, porcelanowe, kompozytowe lub ceramiczne płytki, mocowane na naturalnych zębach. Zęby poddawane są tylko delikatnemu szlifowaniu powierzchni wargowej zęba, dlatego metoda ta jest mało inwazyjna. Nie trzeba naruszać struktury zębów, by zacementować licówki.

Dla pacjentów, którzy mają tylko drobne zastrzeżenia do wyglądu swoich zębów, bądź nie maja czasu na ich dokładną rekonstrukcję, oferujemy mikroinwazyjne odbudowy estetyczne tzw. bonding. Bonding jest to metoda rekonstrukcji powierzchni zęba przy użyciu żywic kompozytowych. Drobne ukruszenia, starcie, wyszczerbienia czy przebarwienia mogą być przykryte wypełnieniem, które przylega do zęba naturalnego. Metamorfoza tą techniką jest niezwykle szybka, nowy kształt zęba nadawany jest już podczas jednej wizyty.

Grille na zęby

Coraz bardziej popularne wśród gwiazd show-biznesu stały się tzw. grille na zęby, czyli ozdobne nakładki. Moda na grille rozpoczęła się wśród muzyków z gatunku rap w latach 80. XX wieku. Nazwa pochodzi od elementu nadwozia samochodu, który oprócz funkcji maskowania chłodnicy, pełni funkcję ozdobną. Grille na zęby stały się elementem współczesnej biżuterii ciała. Grill może być zbudowany z wielu materiałów, w tym z diamentów, czy metali szlachetnych. Zdejmowane nakładki mogą zostać wykonane na jeden ząb, jeden łuk zębowy bądź całe uzębienie.

Wybielanie zębów

Wybielanie zębów może być wykonywane z wykorzystaniem różnych metod. Stosuje się m.in. technikę nakładkową, specjalne lampy, a w niektórych gabinetach korzysta się z licówek porcelanowych.

Kompozyt w kolorze

W zakres stomatologii estetycznej wchodzi również wypełnienie kompozytowe. Pozwala ono na idealne dopasowanie do naturalnej kolorystyki uzębienia, zapewniając lepszą estetykę. Z takich uzupełnień protetycznych korzysta się w przypadku chorych, leczonych zębów.

Ortodoncja

W gabinecie stomatologicznym, w którym pracują również ortodonci, można zniwelować swoją wadę zgryzu i poprawić wygląd zębów. W tym miejscu zakłada się m.in. stałe i ruchome aparaty ortodontyczne.

Korony ceramiczne

Korony ceramiczne zakłada się na leczone zęby, które zostały znacznie uszkodzone. Stosuje się je zwłaszcza w trakcie leczenia kanałowego w gabinecie stomatologicznym.

Protetyka

W zakres stomatologii estetycznej wchodzi również stosowanie różnego rodzaju rozwiązań protetycznych. Wśród nich pojawiają się ruchome i stałe protezy, a także pojedyncze implanty oraz mosty.

Warsaw Dental Center Leończak Kupryś Sp.k.

NIP: 1182180875

Pon. — Pt. 9.00 — 21.00

ul. Topiel 11, 00-342 Warszawa

Warsaw Dental Center Leończak Kupryś Sp.k.​

NIP: 1182180875

Pon. — Pt. 9.00 — 21.00

ul. Topiel 11, 00-342 Warszawa