korona porcelanowa

w samym sercu Warszawy

korona  porcelanowa

w samym sercu Warszawy

przywracamy pełny,
zdrowy uśmiech!

Korona dentystyczna jest jak czapeczka, która pokrywa całą widoczną część zęba, chroniąc jego pozostałą strukturę i przywracając pierwotny kształt, rozmiar i kolor. 

Istnieje kilka powodów, dla których możesz potrzebować porcelanowej korony. Najczęstszym jest rozległa próchnica — w takim przypadku wypełnienie lub nakład nie wystarczą, aby odbudować ubytek. Możesz również potrzebować korony do naprawy złamanego zęba lub jako ostatniego etapu leczenia kanałowego lub po wszczepieniu implantu dentystycznego. 

W  Warsaw Dental Center nasze korony porcelanowe są projektowane indywidualnie przy użyciu technologii cyfrowej. Dzięki temu możesz uzyskać nową koronę dentystyczną już w kilka godzin. Specjalizujemy się w koronach porcelanowych, które wyglądają jak Twoje naturalne zęby. Dla złamanych, uszkodzonych lub dotkniętych próchnicą zębów, korony stomatologiczne mogą być odpowiednim rozwiązaniem. 

usługi dodatkowe
ceny i terminy

Nasza klinika świadczy różnorodne usługi, gwarantując jakość i oszczędność Twojego czasu, a także pozostawimy tutaj przybliżone ceny i czas realizacji każdej usługi.

Korona tymczasowa długoczasowa CAD/CAM 1 450 zł
30min-1h
Korona ceramiczna od 2 500 zł
30min-1h
Korona tymczasowa krótkoczasowa 300 zł
30min-1h

jakie są zalety
koron dentystycznych?

Pozawalają nawet bardzo zniszczonym zębom przetrwać wiele lat

Są bezpieczne dla dziąseł

Pozwalają na odzyskanie komfortu mówienia, gryzienia i uśmiechu

Poprawiają wygląd zębów

Korona protetyczna w Warsaw Dental Center krok po kroku:

Może zajść potrzeba kilku wizyt, aby pacjent otrzymał koronę dentystyczną. W wielu przypadkach procedura korony dentystycznej jest częścią innego planu leczenia stomatologicznego, takiego jak leczenie kanałowe.

Oto krok po kroku proces otrzymywania korony dentystycznej: 

Przed koroną: Lekarz dentysta leczy wszelkie problemy przed rozpoczęciem procesu tworzenia korony protetycznej. Wszystkie infekcje lub ubytki muszą być wyleczone. Czasami konieczna jest wymiana starej korony. W takim przypadku lekarz stomatolog najpierw usuwa jej pozostałości. 

Przygotowanie: Następnie lekarz dentysta musi przygotować ząb pod koronę. Ząb, na którym będzie osadzona korona protetyczna jest oszlifowany przez lekarza dentystę, tak aby zrobic miejsce na nową odbudowę . Wszyscy nasi lekarze dentyści preparują zęby pod korony z użyciem powiększenia lup lub mikroskopu, co sprawia, że jest to leczenie niezwykle dokładne i precyzyjne Następnie lekarz stomatolog wykonuje serię skanów, które wysyła do  komputera w laboratorium Warsaw Dental Center. Niektórzy pacjenci otrzymują tymczasową koronę na koniec tej wizyty. Na tym etapie dobierany jest również indywidualny dla każdego pacjenta kolor korony protetycznej.  

Cementowanie korony protetycznej: Gdy korona dentystyczna jest gotowa do przyklejenia, pacjent musi powrócić do gabinetu. Najpierw lekarz dentysta przymierza koronę, aby upewnić się, że jest dobrze dopasowana i wygląda naturalnie w ustach. Następnie lekarz stomatolog w osłonie koferdamu, przykleja koronę protetyczną na stałe do zęba. 

sprawdź, czego doświadczysz w
Warsaw Dental Center!

Najnowocześniejsze urządzenia

Ciepły i profesjonalny zespół

Komfort w trakcie leczenia

Całkowicie spersonalizowana opieka stomatologiczna

Warsaw Dental Center
odpowiada na najczęściej zadawane pytania dotyczące koron dentystycznych.

Ile kosztuje korona dentystyczna?

Koszt korony dentystycznej będzie się różnić w zależności od Twojego stanu zdrowia i indywidualnych potrzeb estetycznych ale i materiału,z którego jest wykonana korona zęba. W Warsaw Dental Center cena kompozytowej korony to 1450 zł, korony pełnoceramicznej to 2900 zł, natomiast koszt korony wysokoestetycznej to 3800zł. Przed rozpoczęciem leczenia poinformujemy Cię o dokładnej cenie proponowanej korony stomatologicznej. Oferujemy również opcje planu płatności dostosowane do Twojego budżetu.

Czy zakładanie korony dentystycznej boli?

 Podczas przygotowania zęba lekarz dentysta może znieczulić obszar w celu zapewnienia komfortu pacjentowi. Po założeniu korony protetycznej może być odczuwalny niewielki dyskomfort w okolicy, gdzie korona jest umieszczona, przez kilka dni. Ból, który utrzymuje się długo po założeniu korony, może wskazywać na złe dopasowanie, co wymaga ponownej wizyty w celu dokonania korekty. 

Jak długo trwa wykonanie korony dentystycznej?

Czas trwania leczenia koroną dentystyczną zależy od kilku czynników. Korony stomatologiczne, które są częścią leczenia kanałowego lub innego  zabiegu, mogą wymagać więcej czasu ze względu na wcześniejsze etapy leczenia. W Warsaw Dental Center dzieki zaawansowanym technologiom planowania i wytwarzania możemy zaoferować naszym pacjentom korony wykonane w kilka godzin. Skonsultuj się z lekarzem dentystą w Warsaw Dental Center, aby uzyskać informacje o tym, jak długo potrwa proces wykonania korony. 

Umów wizytę

Make an appointment