Leczenie zębów pod narkozą

Leczenie zębów pod narkozą w znaczącym stopniu minimalizuje lęk związany z leczeniem i ból w jego trakcie. W naszej klinice oferujemy znieczulenie ogólne, dzięki któremu pacjent zyska całkowity komfort i spokój podczas trwania zabiegu.

Leczenie zębów pod narkozą

Czy leczenie zębów bez bólu jest możliwe? Zabiegi stomatologiczne kojarzą się wielu osobom ze stresem, dyskomfortem oraz godzinami spędzonymi na fotelu dentystycznym. Dzięki zastosowaniu znieczulenia wcale nie musi tak być. Narkoza u dentysty zdecydowanie minimalizuje lęk związany z leczeniem i ból w jego trakcie. W naszej klinice oferujemy znieczulenie ogólne, dzięki któremu pacjent zyskuje całkowity komfort i spokój podczas trwania zabiegu.

Co to jest narkoza – znieczulenie ogólne w gabinecie dentystycznym

Narkoza, zwana też znieczuleniem ogólnym, to kontrolowane przez lekarzy i całkowicie bezpieczne uśpienie pacjenta na czas trwania zabiegu. Celem jej stosowania jest przede wszystkim zapewnienie rozluźnienia pacjentowi i sprawne przeprowadzenie leczenia.

Jak działa narkoza? Indywidualnie dobrana dawka leku usypiającego hamuje działania ośrodka nerwowego na określony czas. Leki wprowadzane do organizmu pacjenta, tak zwane anestetyki, powodują utratę świadomości oraz uśmierzenie bólu, a także zwiotczają mięśnie i stabilizują układ krążenia. Dzięki temu dentysta może przeprowadzić nawet bardzo skomplikowane i czasochłonne zabiegi.

Leczenie zębów w narkozie – kiedy stosuje się znieczulenie ogólne?

Gdy proces leczenia zębów może być utrudniony, warto pomyśleć o znieczuleniu ogólnym. Wykorzystuje je już m. in. stomatologia zachowawcza, stomatologia dziecięca, leczenie chirurgiczne czy implantologiczne. Jednak istnieją przypadki, w których leczenie zębów w narkozie jest szczególnie rekomendowane. Należą do nich:

 • Dentofobia
 • To trudna do opanowania obawa przed leczeniem stomatologicznym. Niezależnie, czy chodzi o wybielanie zębówlicówki porcelanowe, czy bardzo poważny zabieg – niektórym pacjentom strach całkowicie uniemożliwia wizytę u dentysty.

 • Nadwrażliwość lub choroba
 • W przypadku pacjentów, którzy mają bardzo wrażliwe uzębienie, chorobę lub niepełnosprawność, uniemożliwiającą standardowe przeprowadzenie zabiegu, najlepiej skorzystać z leczenia zębów pod narkozą.

 • Skomplikowany/długi zabieg
 • Znieczulenie ogólne umożliwia przeprowadzenie wielogodzinnych, kompleksowych zabiegów. Podczas jednej wizyty można przeprowadzić naraz działania stomatologiczne różnego rodzaju.

  Zalety narkozy – dlaczego warto się zdecydować na narkozę?

  Pacjenci, którzy decydują się na leczenie zębów w narkozie, są motywowani różnymi czynnikami, takimi jak strach przed zabiegiem, choroba lub nieprzyjemne wspomnienia związane z dentystą. Dzięki zastosowaniu znieczulenia ogólnego zyskują oni:
  • Pomoc w zwalczeniu obawy przed gabinetem dentystycznym
  • Uśpienie, dzięki któremu znika stres podczas leczenia
  • Zminimalizowanie ewentualnego bólu i dyskomfortu w czasie trwania zabiegu
  • Umożliwienie wykonania bardziej skomplikowanych i czasochłonnych zabiegów

  Leczenie zębów pod narkozą u dzieci Warszawa

  Profesjonalna stomatologia dziecięca? Warszawa to najlepszy kierunek! Zabiegi stomatologiczne u dzieci przeprowadzamy w miłej i bezstresowej atmosferze. Gwarantujemy, że zespół naszych specjalistów zrobi wszystko, by każdy mały pacjent wyszedł z gabinetu z uśmiechem. Nasi lekarze charakteryzują się empatią i świetnym podejściem do najmłodszych. U nich także przeprowadzamy leczenie z narkozą, które jest całkowicie bezpieczne. Uśpienie na czas trwania zabiegu daje pewność, że dziecko nie poruszy się gwałtownie i nie przestraszy.

  Warto pamiętać, że w przypadku dzieci szczególnie ważna jest profilaktyka – dbanie o zęby i dążenie do utrzymania ich w czystości i zdrowiu pozytywnie wpływa na ich stan w przyszłości.

  Informacje przed leczeniem – co warto wiedzieć przed narkozą?

  Jak należy przygotować się do narkozy? Najważniejszym elementem przygotowań jest wywiad z anestezjologiem, w trakcie którego lekarz poznaje historię chorób, bada pacjenta i kwalifikuje do zabiegu. Anestezjolog informuje także o tym, jak będzie wyglądało leczenie i jakie są czynniki ryzyka. Pacjent otrzymuje szczegółowe wytyczne co do badań, które musi wykonać przed zabiegiem. Nie powinien on spożywać posiłków 6 godzin przed zaplanowanym leczeniem, a także pić napojów 2 godziny przed rozpoczęciem. Bezwzględnie zakazane jest palenie bezpośrednio przed zabiegiem.

  Istnieje opcja wykonania sedacji wziewnej. Przed nią pacjent nie powinien spożywać pokarmów stałych i płynów przez co najmniej 3 godziny. Co więcej, do szpitala warto zabrać ze sobą osobę towarzyszącą. Pomoże ona w wykonywaniu prostych czynności po wybudzeniu. W dniu zabiegu w znieczuleniu ogólnym należy wziąć stałe leki o własnej porze. W razie jakichkolwiek problemów anestezjolog może przekazać specjalne instrukcje dla pacjenta. Przed zabiegiem nie wolno również nakładać makijażu.

  Przeciwskazania do leczenia pod narkozą

  Istnieją różne przeciwskazania do tego, aby wykonać leczenie zębów pod narkozą. Mowa tu przede wszystkim o sytuacji, gdy dany pacjent jest uczulony na co najmniej jeden ze składników substancji znieczulających. Problemem mogą być również choroby w obrębie dróg oddechowych. Wśród przeciwwskazań można wyróżnić także cukrzycę, schorzenia serca czy nerek. Leczenie stomatologiczne powinno więc zacząć się od przeprowadzenia dokładnego wywiadu z pacjentem i niezbędnych badań.

  Leczenie pod narkozą – etapy i czas trwania

  • Wprowadzanie
  Pacjent zakłada maskę, przez którą otrzymuje tlen. Anestezjolog aplikuje odpowiednią dawkę anestetyków, dzięki którym pacjent traci świadomość, jego mięśnie wiotczeją i nie czuje bólu.
  • Podtrzymanie
  Dentysta przeprowadza zabieg, podczas którego anestezjolog cały czas kontroluje stan pacjenta i podaje kolejne dawki leku, aby utrzymać go w stanie uśpienia. Etap leczenia może trwać nawet kilka godzin.
  • Wyprowadzanie
  Dentysta kończy zabieg, a pacjent jest wybudzany i pozostaje pod obserwacją aż do ustąpienia działania środków (około 2 godziny). Pacjent jest instruowany, jak ma dbać o uzębienie w najbliższym czasie i kiedy przyjść na kolejną wizytę.

  Narkoza Warszawa – gwarancja bezpieczeństwa pod okiem anestezjologa

  Zabiegi ze znieczuleniem ogólnym są całkowicie bezpieczne dzięki temu, że uczestniczą w nich dwa zespoły – stomatologiczny oraz anestezjologiczny. Nad całym procesem czuwa lekarz oraz wykwalifikowany personel, którzy kontrolują dawkę podawanego środka usypiającego. Rola anestezjologa jest szczególnie ważna podczas leczenia – cały czas monitoruje stan pacjenta, a jego obecność zapewnia bezpieczeństwo.

  Dobrze wiemy, że stomatologia w połączeniu z anestezjologią to gwarancja bezpiecznego zabiegu i spokoju dla pacjenta. W naszym gabinecie proponujemy całkowicie skuteczne i bezbolesne leczenie zębów pod narkozą. Dysponujemy profesjonalnym zapleczem anestezjologicznym, które przez cały czas trwania zabiegu dba o prawidłowy stan osoby leczonej.

  W Warsaw Dental Center lekarzem odpowiedzialnym za znieczulenie ogólne pacjenta jest dr n. med. Grzegorz Witer. Asystuje mu doświadczona pielęgniarka, Katarzyna Kania.

  Leczenie zębów bez bólu – cena

  Ile kosztuje leczenie zębów pod narkoząCennik jest zróżnicowany, zależy bowiem od zakresu prac stomatologicznych, rodzaju zabiegów i ubytków oraz czasu. Najczęściej koszty leczenia są indywidualnie ustalane z lekarzem prowadzącym podczas wizyty konsultacyjnej. W trosce o komfort pacjentów, w naszym gabinecie oferujemy leczenie oraz usuwanie zębów pod narkozą. Cena niektórych znieczuleń zaczyna się już od 40 złotych.

  Stomatologia Warszawa – bezpieczne przeprowadzanie zabiegów pod narkozą

  Wizyta u dentysty wcale nie musi się kojarzyć ze stresem i bólem! Leczenie zębów pod narkozą niemal całkowicie minimalizuje dyskomfort, skutecznie uśmierza ból i łagodzi objawi silnego stresu.

  Zaufaj naszemu doświadczeniu – wybierz skuteczne leczenie i  bezpieczną narkozę! Nasz zespół charakteryzuje się profesjonalizmem i empatią. Robimy wszystko, by zarówno dzieci, jak i dorośli, czuli się zrelaksowani i spokojni. Do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie i z troską. Odwiedź nasz gabinet – nim się obejrzysz, będziesz cieszyć się zdrowym, pięknym uzębieniem, a Twój strach i obawy odejdą w niepamięć!

  Bezbolesna stomatologia

  Doskonale zdajemy sobie sprawę, że dla wielu osób wizyta u dentysty bywa mocno stresująca i kojarzy się z bólem. Właśnie dlatego chcemy zapewnić Państwa, że w naszej klinice stawiamy na bezbolesne leczenie. Posiadamy sprawdzone rozwiązania, które pozwalają na zmianę stosunku pacjenta do wizyt stomatologicznych.

  W naszej ofercie znajdziecie Państwo nowoczesne i komfortowe rodzaje znieczuleń:

  • znieczulenie nasiękowe, które wykonywane jest przy pomocy cienkiej igły bardzo płytko w okolicy zęba poddawanego leczeniu
  • znieczulenie powierzchniowe, które jest nakładane na ligninę i kładzione na powierzchnię śluzówki
  • znieczulenie śródwięzadłowe, które pozwala na wyłączenie czucia tylko w jednym zębie za pomocą zawieszonego do zęba aparatu
  • znieczulenie przewodowe, które pozwala na znieczulenie kilku struktur jednocześnie
  • znieczulenie ogólne (pod narkozą)
  • leczenie w sedacji

  Działamy z korzyścią dla naszych pacjentów i chcemy, żeby każda wizyta i wykonywane zabiegi w naszej klinice była dla naszych pacjentów, jak najbardziej komfortowa.

  Warsaw Dental Center Leończak Kupryś Sp.k.

  NIP: 1182180875

  Pon. — Pt. 9.00 — 21.00

  ul. Topiel 11, 00-342 Warszawa

  Warsaw Dental Center Leończak Kupryś Sp.k.​

  NIP: 1182180875

  Pon. — Pt. 9.00 — 21.00

  ul. Topiel 11, 00-342 Warszawa