Corner-1.png

Urszula Leończak

Dyrektor medyczny, lekarz dentysta MSc.

Jako stomatolog z ponad piętnastoletnim doświadczeniem w Warszawie, razem z moim bratem rozpoczęłam niedawno przygodę jako współzałożycielka kliniki stomatologicznej Warsaw Dental Center. Nasza klinika wyróżnia się pasją do stomatologii, zamiłowaniem do nowoczesnych technologii, jak i innowacyjnego podejścia do leczenia. Kariera w Warsaw Dental Center pozwoliła mi doskonalić moją pasję – chirurgię periodontologiczną, którą zgłębiałam pod okiem renomowanych ekspertów prof. Markusa Hurzellera i prof. Otto Zuhra z Monachium, oraz innych światowej klasy dentystów z różnych części świata.
Urszula.png

Doktor Urszula Leończak ukończyła z wyróżnieniem
poniższe prestiżowe instytuty

Dentystka Urszula Leonczak jest absolwentką Uniwersytetu Katalonii w Barcelonie
Dentystka Urszula Leonczak jest absolwentką Warszawskiej Akademii Medycznej

Rezultaty mojej pracy
twoj zdrowy uśmiech!

Zadowoleni pacjenci
1 +
Procedury
1 +
Sprawdzone recenzje
1 +
Wykłady w 6 krajach
1 +
Certyfikaty zawodowe
1 +

Mówi

Angielski i Polski

Corner-2-1.png

O mnie

Skupiam się na endodoncji (leczeniu kanałowym) i małoinwazyjnej periodontologii. Małoinwazyjne metody leczenia periodontologicznego są nowoczesnym podejściem w periodontologii, specjalizacji stomatologicznej skupiającej się na strukturach otaczających i podtrzymujących zęby, głównie dziąsłach i kości. Celem nowoczesnego podejścia, jest leczenie chorób dziąseł, z jak najmniejszym urazem tkanek, korzystając z technik mniej inwazyjnych niż te tradycyjne.

Do kluczowych elementów małoinwazyjnych metod leczenia periodontologicznego należą::

Wczesna diagnoza i profilaktyka: Skupia się na szybkim wykryciu problemu, aby rozpocząć leczenie i jednocześnie uniemożliwić jego rozprzestrzenianie się, często przy użyciu narzędzi diagnostycznych, takich jak obrazowanie cyfrowe i specjalistyczne sondy.

Procedury zachowawcze: Kiedy leczenie jest konieczne, celem jest zachowanie jak największej ilości naturalnych tkanek. Może to obejmować oczyszczanie korzeniowe (głębokie oczyszczanie w celu usunięcia płytki i kamienia nazębnego spod linii dziąseł) oraz miejscową terapię antybiotykową w celu leczenia infekcji.

Użycie zaawansowanej technologii: Do małoinwazyjnych metod leczenia często należą nowoczesne technologie takie jak terapia laserowa, dzięki której można precyzyjnie docierać do dotkniętych obszarów, minimalnie wpływając na otaczające zdrowe tkanki.

Urszula_2-1.png
Urszula_3-1.png

Komfort pacjenta i rekonwalescencja: Te procedury skutkują mniejszym dyskomfortem podczas oraz po zakończeniu leczenia, szybszym czasem rekonwalensencji, mniejszym obrzękiem i krwawieniem, porównując do tradycyjnych metod leczenia periodontologicznego.

Utrzymanie długotrwałego zdrowia jamy ustnej: Skupia się na nie tylko leczeniu obecnych problemów, a także na edukacji pacjentów na temat długotrwałego utrzymania zdrowia dziąseł przez prawidłową higienę, oraz regularne wizyty stomatologiczne.

To podejście jest częścią szerszego trendu we współczesnej stomatologii, który priorytetyzuje opiekę skupioną na pacjencie, kładąc nacisk na skuteczne leczenie, z jak najmniejszym dyskomfortem, bez zakłóceń w życiu pacjenta.

W naszej klinice jesteśmy dumni, mogąc zapewnić opiekę stomatologiczną, która jest nie tylko skuteczna, a także przyjazna dla pacjenta.

Mowię płynie po angielsku, polsku i zrozumiale po hiszpańsku.

Urszula_4-1.png

Umów wizytę

Make an appointment