wypełnienie (plomba)

w samym sercu Warszawy

wypełnienie (plomba)

w samym sercu Warszawy

przywracamy pełny,
zdrowy uśmiech!

Próchnica może dotknąć każdego, nawet tych z idealną higieną jamy ustnej. Jednak nawet mała próchnica, która nie jest powodem do nadmiernego niepokoju, powinna zostać jak najszybciej wyleczona. Pozostawiona bez diagnozy i leczenia, może prowadzić do wnikania bakterii w głąb zęba, zniszczenia jego struktury nawet do korzenia To może skutkować koniecznością założenia korony, przeprowadzenia leczenia kanałowego lub nawet ekstrakcji.

Warsaw Dental Center to najlepsze miejsce na wypełnienie zęba. Dzięki narzędziom do wczesnego wykrywania próchnicy, nowoczesnej technologii i materiałom do wypełnień wyglądającym naturalnie, wykonanie wypełnienia zęba jest łatwe i komfortowe.

Szczycimy się tym że wszyscy nasi lekarze wykonują wypełnienia w powiększeniu mikroskopu i lup, dzięki czemu odwzorowanie naturalnej korony i jej koloru jest szybkie i perfekcyjne. Chociaż wypełnienia zębów mogą mieć charakter kosmetyczny, są one przede wszystkim traktowane jako zabieg związany ze zdrowiem — mają na celu leczenie próchnicy i zapobieganie jej rozprzestrzenianiu się.

wypełnienia, bonding, nakłady -
jakie są różnice?

Wypełnienia kompozytowe

Chociaż wypełnienia kompozytowe mogą mieć charakter kosmetyczny, są one przede wszystkim traktowane jako leczenie związane ze zdrowiem — mają na celu leczenie i zapobieganie rozprzestrzenianiu się próchnicy. 

Bonding

Bonding to proces kosmetyczny, podczas którego lekarz dentysta przyłącza lub „łączy” materiały bezpośrednio z Twoim zębem, zmieniając jego kolor i kształt. Bonding jest często postrzegany jako trwała, przystępna cenowo alternatywa dla licówek. 

Nakłady

Nakład to pojedynczy, solidny element używany do wypełnienia ubytku, który jest zbyt duży dla wypełnienia kompozytowego. 

Overlay jest większy niż inlay, ale mniejszy niż korona dentystyczna. To również pojedynczy element, ale obejmuje pełny guzek zęba (nie tylko obszar pomiędzy). 

jak wygląda proces wypełniania ubytku w Warsaw Dental Center?

1.Najpierw lekarz dentysta zastosuje znieczulenie, co zapewni bezbolesny i komfortowy zabieg. 

2.Następnie, pod kontrolą powiększenia, zostanie usunięta cała próchnica. 

3.Twój lekarz stomatolog założy koferdam na zęby, aby odizolować ubytek od dostępu śliny, co zapewni idealne przyleganie wypełnienia do ścian zęba.

4.Pod osłoną koferdamu dentysta przygotuje powierzchnię zęba pod wypełnienie, a następnie rozpocznie aplikację masy kompozytowej, dostosowując kolor i kształt do naturalnych cech zęba. 

5.Ostatnim etapem jest polerowanie wypełnienia, aby jego powierzchnia była gładka i nieodczuwalna dla języka. 

Jesteśmy przekonani, że naszym zadaniem jest pomóc naszym pacjentom cieszyć się szczęśliwym i zdrowym uśmiechem. Kiedy konieczne jest zatrzymanie rozwoju próchnicy lub poprawa kondycji zęba, dołożymy wszelkich starań, by cały proces był dla Ciebie pozytywnym i komfortowym doświadczeniem. W Warsaw Dental Center jesteś w dobrych rękach. 

nasza filozofia wypełniania ubytków.
czego możesz się spodziewać w Warsaw Dental Center podczas leczenia zachowawczego?

Technologia minimalnie inwazyjna

Zastosowanie mikroskopu i koferdamu do każdego zabiegu

Piękne i długotrwałe efekty

Spersonalizowana opieka stomatologiczna

Umów wizytę

Make an appointment