korekta gummy smile

w samym sercu Warszawy

korekta gummy smile

w samym sercu Warszawy

przywracamy pełny,
zdrowy uśmiech!

Uśmiech z nadmierną ekspozycją dziąseł nie zawsze jest problemem zdrowotnym, ale wielu naszych pacjentów uważa go za estetycznie nieatrakcyjny. Na szczęście, możliwe jest jego naprawienie! W Warsaw Dental Center oferujemy zabieg chirurgiczny jako skuteczne i trwałe rozwiązanie na gummy smile. Procedura ta jest mało inwazyjna i nie powoduje dolegliwości pozabiegowych.

W zależności od Twojej sytuacji, alternatywne metody redukcji uśmiechu z nadmiarną ekspozycją dziąseł mogą obejmować licówki, korony dentystyczne lub Invisalign.

Chcielibyśmy ocenić Twoją sytuację i przygotować spersonalizowany plan leczenia, aby idealnie ocenić wygląd zębów, dziąseł i warg.

czynniki, które mogą
powodować wystąpienie "gummy smile"
(uśmiechu dziąsłowego):

Nietypowe wyrzynanie się zębów

Nieprawidłowy zgryz

Problemy mięśniowe

Nadmiernie aktywna górna warga

od czego zacząć leczenie gummy smile Warszawa? zapraszamy do Warsaw Dental Center!

Leczenie gummy smile powinno rozpocząć się od wizyty u specjalisty, takiego jak periodontolog, protetyk lub ortodonta aby dokładnie zdiagnozować przyczynę problemu. Oto kilka kroków, które warto podjąć na początku:
 1. Konsultacja i diagnoza: Specjalista przeprowadzi szczegółową ocenę Twojego uśmiechu, zębów, dziąseł oraz struktur kostnych twarzy. Może to obejmować zdjęcia rentgenowskie i skanowanie jamy ustnej, aby lepiej zrozumieć anatomię Twojej szczęki i dziąseł.

 2. Ocena przyczyny: Istnieje wiele potencjalnych przyczyn gummy smile, w tym genetyczne predyspozycje, sposób w jaki rozwijała się Twoja szczęka, a także długość wargi górnej i ruchomość warg. Lekarz określi, co dokładnie powoduje nadmierne odsłonięcie dziąseł podczas uśmiechu.

 3. Opracowanie planu leczenia: Na podstawie diagnozy, specjalista zaproponuje indywidualnie dopasowany plan leczenia. Może on obejmować:

  • Ortodoncję: Aby skorygować pozycję zębów i potencjalnie zmienić wysokość linii dziąseł.
  • Chirurgię dziąseł (gingiwektomię, osteoplastykę): Polegającą na usunięciu nadmiaru tkanki dziąsłowej i ewentualnie odsłonięciu większej części korony zęba.
  • Protetykę: odbudowę zębów po plastyce dziąseł i kości.
  • Chirurgię ortognatyczną: W bardziej złożonych przypadkach, gdzie konieczna jest korekta struktur kostnych.
 4.  Omówienie oczekiwań i możliwości: Ważne jest, aby omówić z lekarzem swoje oczekiwania i zrozumieć realne możliwości leczenia oraz potencjalne ryzyko z nim związane.

Specjaliści Warsaw Dental Center zapewnią Ci dostęp do optymalnego planu leczenia oraz dostarczą wszelkich istotnych informacji na temat kosztów i przewidywanego czasu potrzebnego na korektę gummy smile.

sprawdź, czego doświadczysz w
Warsaw Dental Center!

Najnowocześniejsze urządzenia

Ciepły i profesjonalny zespół

Komfort w trakcie leczenia

Całkowicie spersonalizowana opieka stomatologiczna

Warsaw Dental Center
odpowiada na najczęściej zadawane pytania dotyczące korekty gummy smile (uśmiechu dziąsłowego).

Czy "gummy smile" jest uważane za nieatrakcyjne?

Jeśli masz „gummy smile”, skonsultuj się z dentystą. Jeśli nie ma żadnych medycznych powodów do korekty „gummy smile”, nie czuj presji, aby zmieniać wygląd swojego uśmiechu. Chcemy, abyś czuł się pewnie ze swoim uśmiechem – cokolwiek to dla Ciebie znaczy, jesteśmy tutaj, abyśmy mogli Cię wesprzeć.

Czy gummy smile zniknie samoistnie?

Gummy smile, czyli nadmierna ekspozycja dziąseł jest spowodowana wieloma czynnikami, m.in. pozycją zębów, anatomią szczęki, wzmożoną aktywnością mięśniową. Czynniki te nie zmienią się bez interwencji lekarza, dlatego gummy smile nie zniknie samoczynnie. Istnieją jednak skuteczne metody leczenia, które mogą znacznie poprawić estetykę uśmiechu, takie jak korekta ortodontyczna, procedury chirurgiczne na dziąsłach, czy zastosowanie toksyny botulinowej do zmniejszenia aktywności mięśniowej wargi górnej. Rozwiązanie powinno być dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta po dokładnej diagnozie przyczyn gummy smile.

Czy "gummy smile" jest szkodliwy dla zdrowia?

„Uśmiech dziąsłowy” nie zawsze stanowi zagrożenie dla zdrowia i dlatego nie zawsze musi być korygowany. Często osoby z „gummy smile” doświadczają problemów takich jak zapalenie dziąseł i ból, a także choroby dziąseł i nieświeży oddech. Porozmawiaj ze swoim dentystą, aby sprawdzić, czy „gummy smile” naraża Twoje zdrowie jamy ustnej na ryzyko.

Umów wizytę

Make an appointment