Mikroskop w Praktyce Stomatologicznej: Kluczowa Rola w Pracy Dentysty

Lek. Dent Olga Rybińska z mikroskopem, ktorego używa do wszystkich zabiegów

„Prawda jest taka, że wiele osób boi się dentysty. Choć wiedzą, że potrzebują dobrej opieki dentystycznej, często czekają, aż ból stanie się nie do zniesienia. Ich zęby mogą wypadać, a oni nadal wstrzymują się z wizytą u dentysty.” Mówi lek. dent. Olga Rybińska

Na szczęście dla Ciebie Warsaw Dental Center oferuje stomatologię mikroskopową.
Korzystanie z tej najnowocześniejszej procedury ma wiele zalet, a oto niektóre z nich:

 • Powiększenie. Leczenie z użyciem mikroskopu lub lup jest dużo lepsze niż posługiwanie się gołym okiem. Potwierdzają to wszystkie badania naukowe. Dentyści stosujący powiększenie w swojej pracy widzą obiekty powiększone nawet do 16 razy, dzięki czemu mają pewność, że widzą dokładnie to, czego potrzebują, aby wykonać właściwie swoją pracę. – dodaje Olga Rybińska, która na co dzień nie rozstaje się z mikroskopem.
 • Leczenie jest bardziej zachowawcze . Używając mikroskopu, dentysta jest jeszcze dokładniejszy . Mniejszy obszar możemy leczyć z większą precyzją, co sprawia, że cały proces przebiega dużo sprawniej.
 • Mniejsze nacięcia. Dzięki użyciu powiększenia dentysta będzie mógł wykonać mniejsze nacięcia podczas zabiegów chirurgicznych a to z kolei przekłada się na mniejszy ból i dyskomfort.
 • Mniejsze obrzęki, obszar zabiegu jest poddany mniejszemu urazowi co będzie skutkowało mniejszym obrzękiem
 • Szybsze gojenie. Czas gojenia będzie znacznie skrócony i będziesz szybko mógł powrócić do codziennych nawyków i przyjemności.
  Są nawet chwile, kiedy możesz od razu wrócić do pracy, zamiast brać kilka dni wolnego na wygojenie jamy ustnej.
 • Precyzyjne umieszczenie implantów. „Dzięki użyciu lup chirurg jest w stanie umieścić implanty z jeszcze większą precyzją” twierdzi
  Bartosz Leończak, chirurg i implantolog w Warsaw Dental Center.
 • Zabieg jest bezpieczniejszy dla otaczających struktur, Używając mikroskopu i lup jesteśmy w stanie być bardziej precyzyjni i dokładni oraz unikać kontaktu z dziąsłami lub innymi zębami podczas wykonywania zabiegu, dzięki czemu nie dochodzi do ich uszkodzenia.
 • Jeszcze lepsza dokumentacja . Wiele mikroskopów jest połączonych z monitorami, kamerami lub jednym i drugim, jesteśmy więc w stanie pokazać dokładnie to, co znaleźliśmy, a także procedurę, którą wykonaliśmy. Może to być świetny sposób komunikacji między Tobą a Twoim dentystą. Możesz także dokładnie zobaczyć, co robimy lub zrobiliśmy z twoimi zębami i uśmiechem.

Nie wahaj się skontaktować z Warsaw Dental Center. Nasi lekarze dążą do precyzyjnego, komfortowego i szybkiego leczenia z zastosowaniem powiększenia. Jeśli potrzebujesz leczenia kanałowego, implantów, pięknych i funkcjonalnych wypełnień, zapraszamy do Warsaw Dental Center, gdzie każdy lekarz widzi i może więcej.

Umów wizytę

Make an appointment