Invisalign – dlaczego warto wybrać ten rodzaj leczenia ortodontycznego?

Leczenie ortodontyczne zazwyczaj nie należy do najprzyjemniejszych. Apart Invisalign to jedna z najlepszych i najbardziej wygodnych opcji. Leczenie Invisalign jest skuteczne, a przy tym komfortowe, pozwala też odpowiednio oczyszczać zęby każdego dnia. Na czym dokładnie polega leczenie Invisalign i jak wygląda apart? Z czego jest zrobiony i co go wyróżnia? Dowiedz się wszystkich istotnych informacji o tym, jak wygląda leczenie metodą Invisalign!

Aparat Invisalign – czym jest?

Aparat Invisalign to innowacyjne rozwiązanie w ortodoncji i stomatologii estetycznej. Leczenie Invisalign polega na zastosowaniu przezroczystych nakładek na zęby, za pomocą których koryguje się wady. Aparat ortodontyczny Invisalign zaleca się nosić minimum 22 godziny dziennie, ale można bez problemu zdejmować go na czas jedzenia, w celu oczyszczenia po jedzeniu oraz by dokładnie umyć zęby. W trakcie leczenia można też zdjąć go na dłużej w niektórych sytuacjach, na przykład przed ważnym wystąpieniem. Wskaźnik częstości noszenia ustalany jest indywidualnie dla każdego pacjenta, podobnie plan leczenia Invisalign. Aparat Invisalign jest praktycznie niewidoczny i zapewnia optymalny komfort pacjenta.

Nakładki Invisalign – jakie wady zgryzu można w ten sposób leczyć?

Nakładki Invisalign lekarz ortodonta stosuje w celu korekty niewielkiej lub poważniejszej wady zgryzu i leczenia innych problemów z uzębieniem. Za pomocą przezroczystych nakładek Invisalign można skorygować:

  • nieprawidłowy rozstaw zębów,
  • szpary międzyzębowe,
  • nadmierne stłoczenie zębów,
  • przodozgryz,
  • zgryz otwarty, krzyżowy lub zbyt głęboki.

Przezroczyste nakładki na zęby – rodzaje

Nakładki Invisalign są wykonane z z materiału SmartTrack i powstają na bazie wycisków zębów pacjenta w 3D robionych za pomocą skanera iTero. Do ich wykonania system Invisalign używa kolejnej nowoczesnej technologii, czyli druku 3D. Dostępne są również inne aparaty ortodontyczne z zastosowaniem przezroczystych nakładek, na przykład Clear Aligner, ale jeśli chodzi o najbardziej innowacyjne metody korygowania zębów, system Invisalign zajmuje z całą pewnością pierwsze miejsce.

Leczenie Invisalign – na czym polega?

Leczenie za pomocą przezroczystych nakładek Invisalign polega na zastosowaniu zdejmowalnych i całkowicie niewidocznych nakładek, które w skuteczny i uwzględniający komfort pacjenta sposób korygują wady zgryzu lub leczą inne problemy z uzębieniem. Leczenie Invisalign zaczyna się od wykonania trójwymiarowego projektu terapii. Plan leczenia Invisalign przygotowywany jest w oparciu o obraz 3D i dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta. Nakładki Invisalign wywierają kontrolowany nacisk na określone miejsca w łuku zębowym, co powoduje odpowiednie przemieszczenie się zębów i korektę wady.

Czy można leczyć tylko jeden łuk?

Aparat Invisalign można stosować w celu leczenia dwóch lub tylko jednego łuku zębowego. Ten rodzaj leczenia obejmuje innowacyjne metody korygowania wad zgryzu nie wymagające stosowania klamerek, drucików czy innych kłopotliwych dla pacjenta rozwiązań.

Ile trwa leczenie Invisalign?

Leczenie nakładkami Invisalign zazwyczaj trwa od 3 do 18 miesięcy. Cała procedura rozpoczyna się przedstawieniem planu leczenia dobranego indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta, więc wiadomo, ile będzie ono trwało, jeszcze przed rozpoczęciem terapii.

Z jakich etapów składa się leczenie? Poznaj plan leczenia

W pierwszym etapie leczenia program komputerowy opracowuje nakładki składające się na aparat ortodontyczny Invisalign. W kolejnych etapach stosowane są dopasowane odpowiednio do potrzeb pacjenta nakładki. Co około 6-8 tygodni lekarz Invisalign sprawdza, czy leczenie przebiega prawidłowo. Po zakończeniu leczenia Invisalign stosuje się specjalne nakładki retencyjne.

Jak często konieczne są wizyty kontrolne?

Wizyty kontrolne są konieczne, by monitorować postęp leczenia ortodontycznego. Zestawy nakładek Invisalign zmieniane są co 1-2 tygodnie. Już po pierwszym tygodniu przesuwają zęby, tak że widać postępy. Na wizyty kontrolne do gabinetu należy stawiać się co 2 miesiące w trakcie terapii oraz po zakończonym leczeniu.

Invisalign dla dzieci

Metodą Invisalign można leczyć wady zgryzu u dzieci i młodzieży. Aparat Invisalign stosuje się zazwyczaj od 12. roku życia.

Invisalign cena – ile kosztuje leczenie systemem Invisalign w 2022 r.?

To, ile kosztuje aparat ortodontyczny Invisalign, podobnie jak całkowity koszt leczenia Invisalign zależy od rodzaju problemu, który wymaga korekty. Pod uwagę brany jest czasu leczenia ortodontycznego, ilość wizyt kontrolnych oraz wymienne nakładki Invisalign stosowane w czasie leczenia. Koszty leczenia w Warsaw Dental Center zaczynają się od 18 000 zł (możliwy jest system ratalny). Cena obejmuje wykonanie nakładek Invisalign, plan leczenia oraz wszystkie wizyty kontrolne.

Dlaczego warto wybrać nakładki Invisalign?

W leczeniu Invisalign wyjątkowa jest przede wszystkim innowacyjna technologia, która pozwala idealnie dopasować plan leczenia do potrzeb pacjenta za pomocą komputerowego programu. Ważne jest też to, że inaczej niż w przypadku tradycyjnych aparatów w trakcie leczenia nakładkami Invisalign można je zdejmować na czas spożywania pokarmów i mycia zębów, co pozwala lepiej zadbać o higienę jamy ustnej. Wizyty kontrolne przy leczeniu nakładkami Invisalign są rzadsze, a lekarz ortodonta monitoruje postęp leczenia na bieżąco. Oczywiście bardzo ważne jest odbywanie regularnych wizyt, ale rzadsze wizyty kontrolne to spory komfort dla pacjenta. Nakładki Invisalign są przezroczyste, a więc aparat jest praktycznie niewidoczny. Nie ma w nim żadnych klamerek, zacisków ani drucików, więc jest znacznie wygodniejszy niż ten tradycyjny. Leczenie przy pomocy komfortowych nakładek Invisalign trwa krócej, a efekty leczenia widoczne są od razu po jego zakończeniu.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Warsaw Dental Center Leończak Kupryś Sp.k.

NIP: 1182180875

kontakt@warsawdentalcenter.pl

Pon. — Pt. 9.00 — 21.00

ul. Topiel 11, 00-342 Warszawa

Warsaw Dental Center Leończak Kupryś Sp.k.​

NIP: 1182180875

Pon. — Pt. 9.00 — 21.00

ul. Topiel 11, 00-342 Warszawa