Stomatologia zachowawcza: doktor Rogulska o tym, jak często należy wymieniać wypełnienia

Stomatologia konserwatywna jest kluczową dziedziną w trosce o zdrowie naszej jamy ustnej. Specjalizująca się w stomatologii zachowawczej w Warsaw Dental Center, Natalia Rogulska, wyjaśnia jedno z często pojawiających się pytań wśród pacjentów.

Dlaczego konieczne jest odnawianie wypełnień?

Doktor Natalia Rogulska mówi: Podczas regularnych wizyt kontrolnych zdarza się, że istniejące wypełnienia okazują się nieszczelne lub dostrzegamy próchnicę wtórną, czyli próchnicę pod już istniejącym wypełnieniem. Przyczyna? Każde wypełnienie posiada swoją „przewidywaną żywotność”. Długowieczność wypełnienia zależy od kilku aspektów: regularności wizyt u stomatologa, dbałości o higienę jamy ustnej, nawyków żywieniowych czy problemów z zaciskaniem czy zgrzytaniem zębami.

W Warsaw Dental Center stawiamy na materiały do wypełnień najwyższej jakości. Podczas zabiegu używamy również koferdamu, czyli ślinochronu, izolującego ząb podczas leczenia.

Z upływem czasu, wypełnienie traci swoje pierwotne cechy, a w miejscu styku zęba z wypełnieniem może powstać nieszczelność. Jest to mała szczelina, będąca bramą dla bakterii oraz resztek pokarmowych, co utrudnia utrzymanie prawidłowej higieny.

Proces leczenia polega na usunięciu starego wypełnienia, usunięciu próchnicy, a następnie nałożeniu nowego, szczelnego wypełnienia w odpowiednim odcieniu. Dzięki temu przywracamy zębom ich naturalny kształt i funkcjonalność.

Jeżeli mają Państwo dodatkowe pytania, prosimy o kontakt bezpośredni lub mailowy na adres: kontakt@warsawdentalcenter.pl.

Zachęcamy do umawiania wizyt u doktor Natalii Rogulskiej.

Rezerwacje można dokonywać:

– telefonicznie pod numerem: 22 542 18 04,

– mailowo: kontakt@warsawdentalcenter.pl,

– lub za pomocą mediów społecznościowych.

Czekamy na Państwa w Warsaw Dental Center!

Umów wizytę

Make an appointment