English EN Polish PL
English EN Polish PL

Protetyka w Warsaw Dental Center: czy dziś zaskoczy Cię lekarz?

Protetyka w Warsaw Dental Center: czy dziś zaskoczy Cię lekarz? 

Protetyka to dziedzina stomatologii zajmująca się uzupełnianiem utraconych tkanek w narządzie żucia.

Protetyk jest w stanie uzupełnić braki zębowe i odbudować utracone niegdyś tkanki. W swojej praktyce wykorzystuje wiedzę z każdej dziedziny stomatologii. Współpracuje również z fizjoterapeutami, psychologami czy reumatologami.

Nowoczesna protetyka oprócz dopasowaniem i zakładaniem protez zajmuje się również przeciwdziałaniem zmianom, które powstają w wyniku braków w uzębieniu. Nasi specjaliści oferują profesjonalną rekonstrukcję i odbudowę brakujących zębów oraz zapewniają szeroki wybór uzupełnień protetycznych:

  • protezy szkieletowe – wykonane z metalu, akrylu lub kompozytu. Ze względu na mniejsze rozmiary są dobrze tolerowane przez większość pacjentów.
  • uzupełnienie całkowite – wykonuje się przy całkowitej utracie zębów naturalnych. Jeżeli niezbędne jest usunięcie całego uzębienia, zastosowanie znajduje proteza zębowa natychmiastowa, wykonana z akrylu, która stanowi także rodzaj opatrunku i ułatwia proces adaptacji pacjenta do noszenia protezy;
  • proteza estetyczna bezklamrowa oparta na elementach retencyjnych lub proteza wsparta na implantach;
  • uzupełnienie częściowe – wykorzystywane w przypadku braku jednego lub kilku zębów po jednej lub po obu stronach łuku zębowego w szczęce lub żuchwie;
  • mosty protetyczne – to protezy stałe umożliwiające wypełnienie luki w łuku zębowym;
  • licówki – cienkie, najczęściej porcelanowe nakładki, które mocowane są do części licowych zębów przednich. Są w stanie niemal natychmiast poprawić estetykę uśmiechu, zmieniając nie tylko kolor zębów, ale i delikatnie korygując ich kształt;
  • korony porcelanowe — cementowane na filarze zęba lub implancie, wykonane z porcelany, kompozytu i innych materiałów. Koronę protetyczną lekarz stomatolog stosuje na zęby żywe i martwe, gdy doszło do znacznego lub całkowitego uszkodzenia naturalnej korony zęba.

Doświadczenie i wiedza specjalistów powodują, że zarówno stomatolog, jak i technik przeprowadzą kompleksowe leczenie, które spełni oczekiwania pacjentów.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Warsaw Dental Center Leończak Kupryś Sp.k.

NIP: 1182180875

kontakt@warsawdentalcenter.pl

Pon. — Pt. 9.00 — 21.00

ul. Topiel 11, 00-342 Warszawa

Warsaw Dental Center Leończak Kupryś Sp.k.​

NIP: 1182180875

Pon. — Pt. 9.00 — 21.00

ul. Topiel 11, 00-342 Warszawa