Przed
Po

„Pacjent szukał bardziej estetycznego i funkcjonalnego rozwiązania dla swojego uzębienia. Jednak korony na implantach, które założone były nieprecyzyjnie, sprawiały kłopot, gromadząc resztki jedzenia i inne zanieczyszczenia.

Polecono mu nowoczesną metodę odbudowy opartą na podejściu „minimally invasive”, które skupia się na zachowaniu jak największej części zdrowego zęba. Metoda ta rozpoczyna się od gruntownej higienizacji zębów, a następnie przystępuje się do leczenia konserwatywnego i endodontycznego. Aby poprawić układ zębów, zastosowano leczenie ortodontyczne.

Po skutecznej deprogramacji mięśniowej wykonany został projekt woskowy zębów, który jest bazą do dalszego działania. Zastosowano różne metody, takie jak korony na implantach, licówki, nakłady oraz – tam, gdzie było to możliwe – zachowawcze odbudowy kompozytowe.

Prezentowane rezultaty są oparte na doświadczeniu jednego z pacjentów naszej kliniki. Efekt końcowy może różnić się w zależności od konkretnego przypadku, cech pacjenta oraz przestrzegania zaleceń tuż po zabiegu.”

Lekarze: lek. dent. Urszula Leończak, lek. dent. spec. ort. Izabella Michalak