English EN Polish PL
English EN Polish PL

Leczenie kanałowe zęba: dlaczego tak ważna jest profilaktyka?

Nieleczona próchnica może okazać się bardzo groźna dla naszych zębów. Uszkodzone tkanki wymagają ingerencji endodonty. Leczenie kanałowe w Warsaw Dental Center jest na szczęście bezbolesne i przeprowadzane na jednej wizycie.

Często piszemy, jak ważna jest profilaktyka i właściwa higiena jamy ustnej. Pozwalają one zapobiegać poważnym problemom stomatologicznym. Nie wszyscy jednak rozumieją powagę problemu i bagatelizują zalecenia lekarzy. 

Zapytaliśmy doktor Urszulę Leończak, specjalizującą się w endodoncji, jakie są skutki zaniechania dla pacjentów wymagających leczenia kanałowego.

„Próchnica może objawiać się dolegliwościami bólowymi na słodkie, ciepłe lub zimne pokarmy. Ząb wyleczony na tym etapie nie wymaga leczenia kanałowego. Jeśli jednak w porę nie zgłosimy się do dentysty, jego kondycja będzie się pogarszać i bakterie dotrą do miazgi. A to wywoła stan zapalny i konieczne będzie wykonanie zabiegu z zakresu endodoncji”, mówi doktor Urszula Leończak, w Warsaw Dental Center odpowiedzialna za zabiegi endodoncji.

W przypadku zaniechania leczenia kanałowego również może rozwinąć się stan zapalny kości wokół korzeni zęba. Skutki dla pacjenta, który zaniecha wizyty u lekarza, są naprawdę dotkliwe. „Grozi to wystąpieniem ropnia, obrzmieniem, silnymi dolegliwościami bólowymi. Mogą im towarzyszyć objawy ogólne takie, jak: gorączka i dreszcze. W przypadku niepodjęcia leczenia endodontyczncgo kość wokół zęba jest niszczona przez stan zapalny i może to grozić koniecznością usunięcia zęba”, dodaje doktor Urszula Leończak. 

Jeśli zmagacie się z dolegliwościami bólowymi lub, po prostu, odkładacie wizytę kontrolną u stomatologa, nie zwlekajcie. Pamiętajcie, że im szybciej zdecydujecie się zdiagnozować problem, tym łatwiej uda się go wyleczyć.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Warsaw Dental Center Leończak Kupryś Sp.k.

NIP: 1182180875

kontakt@warsawdentalcenter.pl

Pon. — Pt. 9.00 — 21.00

ul. Topiel 11, 00-342 Warszawa

Warsaw Dental Center Leończak Kupryś Sp.k.​

NIP: 1182180875

Pon. — Pt. 9.00 — 21.00

ul. Topiel 11, 00-342 Warszawa