Leczenie kanałowe na jednej wizycie [opis przypadku]

Często pacjenci nie zdają sobie sprawy, że istnieją różne metody pozwalające na uratowanie własnych zębów. Ekstrakcja, czyli usunięcie, jest najszybszym sposobem na pozbycie się problemu, ale również jest nieodwracalna. Usunięcie zęba prowadzi do pozostawienia pustej przestrzeni, którą trzeba by wypełnić, co wiąże się z częstszymi wizytami u stomatologa i wyższymi kosztami.

Leczenie kanałowe, nazywane także endodontycznym, to sposób na zachowanie własnego zęba nawet do końca życia. Jego celem jest usunięcie mikroorganizmów z kanałów korzeniowych oraz zapobieżenie stanom zapalnym kości wokół zęba.

Ten rodzaj leczenia jest przewidywalny, bezpieczny i skuteczny dzięki odpowiedniej wiedzy, umiejętnościom i wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu. W klinice stomatologicznej Warsaw Dental Center  endodonta, czyli lekarz specjalizujący się w leczeniu kanałowym, jest wyposażony w najnowocześniejsze narzędzia.

Pewien pacjent trafił do doktor Urszuli Leończak, szukając pomocy w leczeniu swojego dolnego prawego zęba szóstki, który według kilku dentystów był kandydatem do usunięcia.

Po odpowiedniej diagnozie doktor Leończak zdecydowała się na przeprowadzenie ponownego leczenia kanałowego tego zęba. Procedury tego leczenia mają na celu wyeliminowanie bakterii z kanałów korzeniowych oraz wspomaganie procesu gojenia tkanek otaczających ząb.

Pierwszym etapem jest opracowanie kanałów, czyli nadanie im odpowiedniego kształtu, co już znacznie redukuje liczbę mikroorganizmów.

Drugi etap obejmuje irygację i dezynfekcję przy użyciu specjalnych preparatów bakteriobójczych oraz technik ich aktywacji. To kluczowy sposób eliminacji mikroorganizmów z kanałów.

Ostatni etap to szczelne wypełnienie oczyszczonych kanałów specjalnym materiałem. Cała procedura leczenia ma miejsce pod kontrolą mikroskopu i z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, a trwa około 90 minut.

Pacjent, przestrzegając zaleceń lekarza, wrócił na kontrolę pół roku później. Ząb nie wykazywał żadnych objawów, a na wykonanym wizytacji RTG widać było prawie całkowite wygojenie kości wokół korzeni.

Teraz ząb jest gotowy na nałożenie korony, która ochroni jego wnętrze przed bakteriami i umożliwi pacjentowi normalne funkcjonowanie tego zęba podczas żucia pokarmów. Leczenie kanałowe jest szybkie, bezbolesne i przeprowadzane w znieczuleniu miejscowym. W 99% przypadków odbywa się na jednej wizycie, a zalecana jest kontrola po 6 miesiącach.

Skuteczność leczenia kahttps://warsawdentalcenter.pl/leczenie-kanalowe/

nałowego sięga nawet 96%. Współczesne technologie pozwalają przeprowadzać je przy użyciu mikroskopu.

Warsaw Dental Center Leczenie kanałowe

Umów wizytę

Make an appointment