Ile kosztuje leczenie kanałowe zęba pod mikroskopem

Leczenie kanałowe pod mikroskopem, znane także jako endodontyczne, to zaawansowana dziedzina stomatologii. Koncentruje się ona na leczeniu chorób miazgi oraz tkanek okołowierzchołkowych i umożliwia często uniknięcie wyrywania zęba. Dzięki nowoczesnym technologiom, endodoncja stała się szybsza, bardziej precyzyjna i komfortowa dla pacjenta. Zastosowanie mikroskopu umożliwia dokładne oczyszczenie wszystkich kanałów zęba, skracając czas leczenia i ograniczając wizyty u dentysty.

Jak przebiega leczenie kanałowe

Głównym celem jest usunięcie z zęba, w tym z kanałów korzeniowych, zapalnie zmienionej lub martwej miazgi, najczęściej spowodowanej próchnicą. Bakterie atakujące zębinę prowadzą do stanu zapalnego i bólu. Leczenie zaczyna się od dokładnego opracowania kanałów zębowych pod mikroskopem, ich oczyszczania i poszerzania, a następnie wypełniania materiałem, który zapobiega dalszym infekcjom.

Dlaczego leczenie kanałowe pod mikroskopem jest ważne?

Nowoczesna stomatologia korzysta z zaawansowanych technik i narzędzi. Mikroskop umożliwia precyzyjne określenie kształtu korzeni i identyfikację wszelkich nieprawidłowości. Zabieg może być przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, co czyni go niemal bezbolesnym. Pacjent jest w pozycji leżącej, co zwiększa komfort.

Gdzie mogą Państwo znaleźć gabinet specjalizujący się w leczeniu kanałowym pod mikroskopem?

Endodoncja to dziedzina stomatologii, która rozwija się bardzo dynamicznie. Leczenie kanałowe stanowi podstawę leczenia kompleksowego, dlatego im lepiej i dokładniej jest wykonane tym bardziej przewidywalne będą efekty całego planu leczenia. Warsaw Dental Center, specjalizuje się w leczeniu pod mikroskopem, w szczególności jeśli chodzi o leczenie kanałowe. Nasi lekarze są bardzo doświadczeni, szkolili się w najlepszych ośrodkach w Europie i USA. Dodatkowo zespołowe praca, możliwość konsultacji każdych przypadków i lata doświadczenia powodują, że leczenie kanałowe pod mikroskopem w Warsaw Dental Center jest przewidywalne i skuteczne. Najnowocześniejszy, wysokiej jakości sprzęt przyczynia się do uratowania wielu zębów, które w przeciwnym wypadku byłyby skazane na usunięcie.

Czy warto zainwestować w leczenie kanałowe pod mikroskopem zamiast w tradycyjne metody?

Leczenie kanałowe pod mikroskopem ma wiele zalet w porównaniu z leczeniem bez powiększenia, co powoduje, że warto poświęcić pieniądze, czas i energię w znalezienie odpowiedniej kliniki specjalizującej się w leczeniu pod mikroskopem. Wielu pacjentów przyjeżdża do Warsaw Dental Center nie tylko z Polski ale i całego świata tylko na wykonanie leczenia kanałowego. Mikroskop daje duże powiększenie małych struktur, jakimi są zęby znajdujące się w ich kanały. Dzięki temu zabieg jest dużo bardziej precyzyjny i skuteczny. Dentyści pracujący z mikroskopem mogą dokładnie wyczyścić, zdezynfekować i wypełnić cienkie kanały korzeniowe.

Lekarze pracujący z mikroskopem są w stanie zobaczyć więcej szczegółów, jak dodatkowe kanały, pęknięcia, które w przypadku braku mikroskopu mogłyby pozostać niezauważone i to mogłoby wpłynąć na rokowanie zęba i plan leczenia. Wykrywając te detale lekarze mogą je rozwiązać i spowodować, że problemy zęba zostaną rozwiązane.

Kolejną zaletą stosowania mikroskopu jest poprawa jakości leczenia i komfortu wizyty. Leczenie zazwyczaj jest sprawniejsze, odbywa się na jednej wizycie, zamiast na kilku jak to miało miejsce w przypadku metod tradycyjnego leczenia kanałowego.

Użycie mikroskopu powoduje, że leczenie jest efektywniejsze i odnosi sukces, a zęby po takim leczeniu kanałowym mogą funkcjonować nawet do końca życia.

Chociaż leczenie kanałowe pod mikroskopem może być droższe od tradycyjnych metod, korzyści, które ze soba niesie są warte rozważenia. Przede wszystkim:

  • leczenie jest skuteczniejsze
  • Jest komfortowe dla pacjenta
  • Odbywa się na jednej wizycie, przez co pacjent nie spędza więcej czasu w klinice
  • Leczenie pod mikroskopem jest dokładniejsze, ponieważ lekarz „widzi więcej
  • Kliniki specjalizujące się w leczeniu mikroskopowym mają większe możliwości konsultowania pacjentów i większe doświadczenie w leczeniu kompleksowym

Podsumowując wybór leczenia kanałowego pod mikroskopem jest zalecany i wart inwestycji. Dzięki precyzyjnemu, dokładnemu leczeniu pacjenci są w stanie zachować swoje zęby na wiele lat.

Poniższa animacja przedstawia etapy leczenia kanałowego pod mikroskopem.

Ile kosztuje leczenie kanałowe pod mikroskopem?

W Warsaw Dental Center ceny wahają się od 1300 zł za siekacz do 2000 zł za ząb trzonowy. Wpływ na cenę ma stan wyjściowy zęba, czy jest to pierwsze leczenie kanałowe czy powtórne, czy w kanałach znajdują się przeszkody w postaci np. złamanych instrumentów, które dentysta powinien usunąć. Wpływ na cenę leczenia ma ilość kanałów w zębie i tak leczenie siekacza, który ma jeden kanał jest tańsze(ok 1300 zł) od leczenia trzonowca który może mieć nawet 4 kanały(2000tys.) Powtórne leczenie kanałowe jest droższe od pierwotnego, ponieważ wymaga większego nakładu pracy i zużycia materiałów. Dodatkowo w kanałach wcześniej leczonych mogą pojawić się powikłania jak złamane instrumenty czy perforacje, które podnoszą koszt całego leczenia.

Koszt leczenia kanałowego jest dokładnie wyliczany na wizycie konsultacyjnej u endodonty, który na podstawie wywiadu i badań radiologicznych ocenia stan zęba jak i jego prognozę. Cena leczenia kanałowego może wynieść nawet 2500-300 tys zł, co raczej stanowi górną granicę, standardowe leczenie kanałowe pod mikroskopem zamyka się w przedziale 1800-2000zł.

Kompleksowe i bezbolesne leczenie kanałowe w jeden dzień.

Po leczeniu kanałowym, zęby często wymagają odbudowy protetycznej. W Warsaw Dental Center proponuje się odbudowę przy użyciu technologii CAD/CAM, trwającą około dwóch godzin w zależności od sytuacji. W efekcie pacjent w ciągu jednego dnia otrzymuje kompleksową terapię.

Kiedy stosuje się leczenie kanałowe?

Kwalifikują się do niego przypadki z nieodwracalnym zapaleniem miazgi. Leczenie kanałowe z użyciem mikroskopu jest też stosowane w przypadku zębów o nietypowym kształcie, po urazach, wymagających ponownego leczenia czy w sytuacjach, gdy doszło do uszkodzeń narzędzi.

Ile kosztuje takie leczenie?

Koszt zależy od liczby kanałów do opracowania. W Warsaw Dental Center ceny wahają się od 1300 zł za ząb jednokanałowy do 2000 zł za czterokanałowy. Czasem wymagane jest powtórne leczenie, którego koszt jest ustalany indywidualnie.

1.Wpływ stomatologicznego mikroskopu operacyjnego na wynik niechirurgicznego leczenia kanałowego: przypadek retrospektywny

badanie kontrolne

Navid Khalighinejad1, Anita Aminoshariae

J Endod 2017 May 43(5) 728-732

Artykuł napisany 30.09.2022 i zaktualizowany 24.01.2024 w oparciu o najnowszą technologię i badania.

Umów wizytę

Make an appointment