Często pacjenci nie zdają sobie sprawy, że są różne możliwości uratowania własnych zębów. Ekstrakcja, czyli usunięcie, jest najszybszym sposobem na pozbycie się problemu, ale również sposobem nieodwracalnym. Po usuniętym zębie pozostaje pusta przestrzeń, którą należałoby wypełnić, co powoduje zwiększenie liczby zabiegów i wzrost kosztów. Aby zachować własny ząb nawet do końca życia, należy zdecydować się leczenie kanałowe, inaczej nazywane endodontycznym.
Jego celem jest pozbycie się mikoroganizmów z kanałów korzeniowych i zapobieganie powstaniu stanu zapalnego kości wokół zęba.
Leczenie to jest przewidywalne, bezpieczne i skuteczne dzięki odpowiedniej wiedzy, umiejętnościom oraz sprzętowi, którym dysponuje endodonta.
Procedury składające się na leczenie mają na celu eliminację bakterii z kanałów korzeniowych, co doprowadzi do procesu gojenia tanek otaczających ząb.
Pierwszy etap polega opracowaniu kanałów, czyli nadaniu im odpowiedniego kształtu, co już pozwala zredukować liczbę mikroorganizmów.
Drugi etap to irygacja i dezynfekcja za pomocą specjalnych bakteriobójczych preparatów połączonych z odpowiednimi technikami ich aktywacji. Są one głównym sposobem na eliminację drobnoustrojów z kanałów.
Ostatni etap stanowi szczelne wypełnienie wyczyszczonych kanałów specjalnym materiałem.
Leczenie kanałowe odbywa się na jednej, trwającej około 90 min., wizycie.
Najważniejsze informacje nt. leczenia kanałowego w WDC:
– leczenie kanałowe jest szybkie i bezbolesne, wykonywane w znieczuleniu miejscowym;
– w 99 proc. przypadków odbywa się na jednej wizycie;
– zalecana jest wizyta kontrolna po 6 m-cach;
– skuteczność leczenia kanałowego sięga nawet 96 proc.;
– przeprowadza się je z wykorzystaniem mikroskopu.
Zostaw odpowiedź