Alarmujące statystyki Ministerstwa Zdrowia

Ministerstwo Zdrowia Alarmuje: Stan Zębów Dzieci i Dorosłych w Polsce Ostatnie doniesienia z Ministerstwa Zdrowia budzą poważne obawy. Wyniki badań wykazują, że polscy sześciolatkowie mają znacznie więcej ubytków niż ich rówieśnicy z Ugandy, co wskazuje na alarmujący stan higieny jamy ustnej w kraju.

Dane ze stycznia 2023 roku, opracowane na zlecenie Ministerstwa Zdrowia, wykazują, że polscy trzylatkowie średnio posiadają aż trzy uszkodzone zęby. Warto zwrócić uwagę na fakt, że sześciolatki w Polsce cierpią na próchnicę znacznie częściej niż ich rówieśnicy z Ugandy i Wietnamu. Dodatkowo, zaskakującym jest to, że co dziesiąty siedmiolatek nigdy nie skorzystał z fotela dentystycznego.
Niestety, niepokojące statystyki dotyczą również starszych grup wiekowych. Dane wskazują, że aż 92 procent nastolatków i 99 procent dorosłych Polaków zmaga się z problemami związanymi z próchnicą. Szokującym wydaje się także fakt, że aż 4 miliony osób w Polsce nie dba o regularne mycie zębów.
Jasne jest, że profilaktyka odgrywa kluczową rolę w zachowaniu zdrowia jamy ustnej. W związku z tym, z ogromną determinacją zachęcamy naszych pacjentów do regularnych przeglądów i konsultacji w celu uniknięcia poważnych problemów zdrowotnych. Niezwykle istotne jest także korzystanie z usług higienistek stomatologicznych.
Pragniemy podkreślić, że nasz zespół specjalistów jest gotowy do udzielenia profesjonalnej pomocy.
Wizyty można rezerwować:
Telefonicznie pod numerem: 22 542 18 04

Umów wizytę

Make an appointment