Wywiad lekarski – dlaczego jest tak ważny?

Wywiad lekarski stanowi element pierwszej wizyty w gabinecie stomatologicznym. Jest równie ważny jak przegląd jamy ustnej pacjenta czy kompleksowa dokumentacja fotograficzna i diagnostyka radiologiczna.

Podczas rozmowy lekarz może wstępnie określić przyzwyczajenia pacjenta, zapoznać się z historią choroby (ew. dowiedzieć się o chorobach przewlekłych mających wpływ na leczenie), określić, czy i jakie leki przyjmuje (zatajenie tych informacji ma negatywne skutki dla zdrowia pacjenta).

Prawidłowo zebrany wywiad umożliwia postawienie wstępnej diagnozy i przejście do kolejnych etapów leczenia. Co ciekawe stomatolog często pyta o rodzaj wykonywanej pracy, ew. problemy psychiczne, fobie czy traumy z dzieciństwa.

Zawsze udzielajmy prawdziwych odpowiedzi, bo poziom naszego stresu ma duży wpływ np. na ścieranie zębów, dysfunkcje w obrębie stawu skorniowo-żuchwowego etc. Istotne są także nasze zwyczaje żywieniowe — rodzaj diety, częstotliwość spożywanych posiłków etc. Te informacje są z kolei w stanie pomóc w zapobieganiu rozwojowi próchnicy.

Holistyczne podejście do pacjenta to podstawa filozofii WDC. Po sporządzeniu odpowiedniej dokumentacji zespół naszych specjalistów przygotowuje kompleksowy plan leczenia, w którym wyszczególnione są wszystkie niezbędne zabiegi, które musimy wykonać.

Zapraszamy na konsultacje do Warsaw Dental Center.

Wizyty można rezerwować:
– telefonicznie: 22 542 18 04
– mailowo: kontakt@warsawdentalcenter.pl
– lub za pośrednictwem mediów społecznościowych

Do zobaczenia na Topiel 11 w Warszawie!

Umów wizytę

Make an appointment