Warsaw Dental Center w programie „Rytmy zdrowia” w TVP Kobieta

Oglądaliście program „RYTMY ZDROWIA” w kanale TVP KOBIETA? Można teraz obejrzeć ten program z naszymi specjalistami na platformie VOD! Jeśli jeszcze nie mieliście okazji zobaczyć tego serialu w telewizji, warto szybko nadrobić te zaległości.
Jaki był temat ostatniego odcinka? Niepokojące statystyki – kondycja zębów wśród Polaków pozostawia wiele do życzenia.
Ostatnie badania przynoszą niepokojące wyniki. Trzylatkowie mają już średnio trzy zniszczone zęby, piętnastolatkowie aż osiem, natomiast czterdziestolatkowie siedemnaście. Znalezienie Polaka bez próchnicy to prawdziwe wyzwanie. Ponad 40% z nas dożywa starszych lat bez własnych zębów.
Nie dbamy również odpowiednio o czystość ust: blisko cztery miliony z nas nie myje regularnie zębów, a milion nie posiada nawet osobistej szczoteczki!
Kobiety wykazują się większą troską o higienę jamy ustnej i częściej myją zęby. Mężczyźni, niestety, nie przykładają do tego takiej wagi.
Badania ujawniają także, że niemal wszyscy Polacy mają obawy przed wizytą u dentysty, a 30% badanych przyznaje się do dentofobii, czyli paraliżującego strachu przed wizytą u stomatologa. Czego się obawiać? Dlaczego nasze zęby są w takim stanie? Jakie są rozwiązania?

Zapraszamy na następny odcinek z naszymi specjalistami 27 października o 14:55.

Umów wizytę

Make an appointment