English EN Polish PL
English EN Polish PL

Smile design: dziś lekarz projektuje twój uśmiech!

Czy wiesz, jak powinien wyglądać Twój wymarzony uśmiech? Dzisiaj wystarczy możesz go zaprojektować razem ze swoim stomatologiem. Innowacyjne rozwiązanie sprawia, że nie rozczarują cię już efekty leczenia. O smile design opowiadają lekarze z kliniki Warsaw Dental Center.

 

Według badań przeprowadzonych przez amerykańskich naukowców stan uzębienia aż w 40 procentach wpływa nie tylko na to, jak jesteśmy postrzegani przez innych, ale też na naszą samoocenę (dla porównania sześciopak u mężczyzn tylko w 23 proc., a piersi u kobiet w 38 proc). Dlatego dbanie o zęby (regularne, co najmniej raz na sześć miesięcy wizyty w gabinecie stomatologicznym) korzystnie oddziałuje na nasze zdrowie fizyczne, ale też psychiczne.

Do niedawna dla pacjentów marzących o metamorfozach swojego uśmiechu jedynym ratunkiem było standardowe leczenie stomatologiczne. Polegało ono na wypełnianiu ubytków, ortodoncji czy zabiegach protetycznych. Działania lekarza nie zawsze pokrywały się z oczekiwaniami pacjenta. Leczenie trwało długo, a ostatecznie okazywało się, że pacjent dążył do innych rezultatów niż te, które udało się uzyskać. – Współczesna stomatologia dysponuje narzędziem, które pozwala na przygotowanie rzeczywistej wizualizacji nowego uśmiechu, zgodnego z mimiką twarzy oraz cechami fizycznymi i psychicznymi pacjenta, już na początku leczenia – mówi doktor Bartosz Leończak, współwłaściciel kliniki Warsaw Dental Center.

Smile Design to rewolucyjna technika planowania leczenia stomatologicznego, która wykorzystuje fotografię cyfrową, dynamiczne wideo, skanowanie 3D i najnowocześniejsze oprogramowanie do rejestrowania i analizowania rysów twarzy, szczęki i zębów w ramach przygotowań do leczenia chirurgicznego, endodotycznego, prac protetycznych lub estetycznych. – Tworząc trójwymiarową symulację uśmiechu, Smile Design umożliwia zrozumienie i aktywny udział w decyzjach dotyczących leczenia – oferując różne możliwości do rozważenia. W rzeczywistości efekt końcowy jest bardzo dokładny, ponieważ leczenie jest planowane cyfrowo od początku do końca, uwzględniając najdrobniejsze szczegóły.

Komplikacje lub zagrożenia są analizowane i przewidywane wcześniej, co minimalizuje ryzyko powikłań – mówi doktor Urszula Leończak, współwłaścicielka kliniki Warsaw Dental Center.

Podobnie jak architekt projektujący dom dopasowuje go do położenia geograficznego i marzeń właściciela domu, zespół stomatologów projektuje uśmiech tak, by pasował do rysów twarzy i spełniał oczekiwania dotyczące uśmiechu. – Dzięki temu pacjent może być współautorem swojej metamorfozy, co pozwala na uzyskanie zamierzonych efektów. To bardzo pomocne narzędzie — lepiej bazować na konkretnych zdjęciach, które odzwierciedlają to, co chcemy zrobić, bo wtedy ryzyko rozminięcia się z oczekiwaniami pacjenta jest niewielkie — dodaje Urszula Leończak.

Personalizacja uśmiechu cieszy się bardzo dużym powodzeniem. Zdjęcia są dokładne, a poczucie współuczestniczenia w procesie leczenia korzystnie wpływa na relacje lekarz-pacjent, co zmniejsza lęk przed dentystą.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Warsaw Dental Center Leończak Kupryś Sp.k.

NIP: 1182180875

kontakt@warsawdentalcenter.pl

Pon. — Pt. 9.00 — 21.00

ul. Topiel 11, 00-342 Warszawa

Warsaw Dental Center Leończak Kupryś Sp.k.​

NIP: 1182180875

Pon. — Pt. 9.00 — 21.00

ul. Topiel 11, 00-342 Warszawa