Koszt implantów zębów. Od czego zależy cena?

Implanty stomatologiczne to aktualnie jedno z najatrakcyjniejszych rozwiązań dla pacjentów marzących o pięknym uśmiechu. W przeciwieństwie do klasycznej protezy zębowej dają one pacjentowi o wiele większe poczucie komfortu. Poza tym pozwalają wyrównać układ zębów oraz nadać im piękny biały kolor. Ile kosztuje implant i czym charakteryzuje się ten rodzaj uzupełnień braków zębowych?

Co to są implanty zębowe?

Implant to drobna śruba wykonana z tytanu, którą stomatolog wszczepia bezpośrednio w strukturę szczęki. Ma ona kształt walca i posiada gwintowaną, porowatą strukturę, dzięki której trwale łączy się z kością poprzez tzw. proces osteointegracji. Implant stanowi podstawę, do której w kolejnym etapie montowana jest korona, kształtem i kolorem dopasowywana do pozostałych zębów. Implanty mogą stanowić także podstawę mostu lub działać jako stabilizator protezy ruchomej. W przypadku, gdy pacjent decyduje się na wprowadzenie większej liczby implantów, protetyk podczas konsultacji może zaproponować kompleksowy plan leczenia i wizualizację umieszczenia implantów w układzie stałych zębów. Taka kuracja ma na celu nie tylko uzupełnienie brakujących zębów, ale również stworzenie w pełni „nowego uśmiechu” o odpowiednio dopasowanym do pozostałych zębów odcieniu bieli oraz idealnym kształcie całego zgryzu. Dzisiejsza stomatologia oparta jest na nowoczesnych i kompleksowych rozwiązaniach, dlatego implanty zębów są bardzo często wykorzystywaną przez lekarzy metodą uzupełniania braków zębowych. W szybki, efektywny, a przede wszystkim trwały sposób, pozwalają one pacjentowi cieszyć się pięknym i naturalnym uśmiechem.

Jakie są rodzaje implantów zębowych?

W gabinecie stomatologicznym pacjent ma do wyboru różne rodzaje implantów ze względu na wykorzystany materiał:
 • implanty tytanowe – tytan jest metalem bardzo trwałym, dlatego też implanty wykonane z tego materiału są wytrzymałe i stabilne. Co ważne, tytan to materiał wysoko kompatybilny z kością;
 • implanty wykonane z tlenku cyrkonu – równie dobrze integrują się z kością i są tak samo trwałe jak tytan. Ze względu na naturalny kolor kości słoniowej i inne swoje właściwości, bardziej przypominają naturalne zęby;
Wyróżniamy też podział implantów ze względu na szybkość uzyskanego efektu:
 • jednofazowe – implanty zakładane są w trakcie jednej wizyty, dzięki czemu pacjent może bardzo szybko cieszyć się uzyskanym efektem;
 • dwufazowe – proces wszczepiania implantu rozłożony jest na kilka wizyt. Podczas pierwszej wizyty do kości dziąsła wprowadzony zostaje implant, następnie dopiero, gdy wygoi się rana i całkowicie zniknie obrzęk, stomatolog mocuje korony porcelanowe lub pełnoceramiczne. Implanty dwufazowe pozwalają na niemal identyczne odwzorowanie tkanek naturalnych i uzupełnieniu braków w uzębieniu.

Rodzaj implantu i korony wybierany jest przez pacjenta po konsultacji ze stomatologiem przygotowującym plan leczenia dostosowany do indywidualnych uwarunkowań.

Od czego zależy koszt implantów zębowych?

Koszt założenia implantu jest określany indywidualnie w zależności od potrzeb pacjenta oraz stanu jego uzębienia. Cena zależy przede wszystkim od:

 • liczby miejsc do uzupełnienia;
 • materiału, z którego zostanie wykonana korona zęba;
 • dodatkowych badań diagnostycznych i konsultacji w klinice niezbędnych do przeprowadzenia zabiegu;
 • ewentualnego dodatkowego leczenia zdiagnozowanych ubytków przed wykonaniem zabiegu.

Implanty zębów całej szczęki – cena

Wszczepienie cyrkonowych lub tytanowych implantów dentystycznych to jeden z najdroższych zabiegów stomatologicznych. Jeżeli pacjent zgłasza się do gabinetu stomatologicznego z całkowitym bezzębiem w szczęce i żuchwie, koszt leczenia dwukrotnie wzrasta. Proteza całej szczęki osadzona na implantach zazwyczaj może kosztować od 15 000 – 35 000 zł, jednak warto wiedzieć, że ostateczna cena rekonstrukcji całej szczęki jest uzależniona od przypadku oraz ustalana indywidualnie. Dokładny kosztorys dentyści przedstawiają pacjentom wraz z planem leczenia podczas wizyty konsultacyjnej.

Koszt pojedynczego implantu zębowego

Średnia cena implantu jednego zęba z użyciem tytanowego łącznika wynosi ok. 2 300 zł. Jeszcze droższe, choć również bardziej estetyczne, są implanty zębowe na podbudowie z cyrkonu. Ich cena wynosi ok. 3 300 zł.

Na całkowity koszt rekonstrukcji zębów wpływa także wybór rodzaju korony:

 • korony porcelanowe ze specjalnym stopem metalu – mogą kosztować od 550 zł;
 • korona pełnoceramiczna, do której podstawę stanowi implant na cyrkonie – kosztuje od 1 300 zł.

Jeśli myślimy więc o protezie całkowitej, przęśle mostu czy też uzupełnieniu pojedynczych braków w uzębieniu osadzonych na implantach, przygotujmy się na wydatek rzędu minimum 3 550 zł. Na koszt ten składają się takie zabiegi, jak: konsultacja, diagnostyka, wszczepienie implantu oraz wykonanie i założenie korony.

Jakie są ceny leczenia implantologicznego?

Ze względu na wymienione wyżej czynniki możemy rozróżnić orientacyjne ceny poszczególnych etapów procesu wszczepienia implantu:

 • plan leczenia – 200 zł
 • konsultacja implantologiczna – 200 zł
 • chirurgiczne wszczepienie implantu (w zależności od wybranego wariantu) – od 3500 zł
 • wykonanie korony (w zależności od wybranego rodzaju) – od 2500 zł

Należy pamiętać, że w niektórych przypadkach, koszty całego procesu mogą się zmienić – jeśli przed wszczepieniem implantu konieczne jest unormowanie stanu zdrowia zębów lub wykonanie dodatkowych badań diagnostycznych, wykluczających ewentualne schorzenia.

Kiedy poznam ostateczny koszt implantów wszystkich zębów?

Całkowity koszt wszczepienia implantu i uzupełnienia ubytków koronami pacjent poznaje w trakcie pierwszej wizyty konsultacyjnej, która ma głównie charakter informacyjny. Lekarz implantolog sprawdza wówczas stan jamy ustnej, wykonuje tomograficzne zdjęcie komputerowe pozwalające na dokładną analizę i przygotowanie planu rekonstrukcji ubytków, a na koniec prezentuje kosztorys. Dzięki temu w żadnym wypadku pacjent nie jest zaskakiwany nieplanowanymi wydatkami.

System MediRaty pozwoli rozłożyć koszty leczenia zęba

Leczenie implantologiczne nie należy do najtańszych, dlatego w celu korzystnego dla naszego budżetu rozłożenia jego kosztów można skorzystać z systemu MediRaty. Ratalnie można dzięki niemu spłacać cenę wszelkich zabiegów, przekraczającą 500 zł. Oferta jest skonstruowana w sposób najbardziej korzystny dla pacjentów.

Propozycja standardowa w systemie MediRaty może wynieść tylko 1% miesięcznie, a w jej cenie znajdują się: koszt ubezpieczenia, oprocentowanie 0% oraz brak prowizji za udzielenie pożyczki. To oferta dla pacjentów o zdolności kredytowej i z dobrą oceną punktową w bazach bankowych (BIG, BIK lub KRD).

Niestandardowa oferta (gdzie oprocentowanie wynosi 13-16% wszystkich kosztów w skali roku) przygotowywana jest dla pozostałych pacjentów. Prosty system spłat ratalnych pozwala każdemu cieszyć się efektami leczenia implantologicznego w krótkim czasie.

Kompleksowe leczenie i trwały efekt

Wprowadzenie implantu do kości szczęki lub żuchwy to inwazyjny zabieg stomatologiczny. Właśnie dlatego tak ważne jest, by zaplanować go w profesjonalnej klinice. Jednym z polecanych miejsc jest Warsaw Dental Center, w którym doświadczeni protetycy i chirurdzy dostosują najlepsze rozwiązanie.

Już na pierwszej wizycie przeprowadzana jest konsultacja implantologiczna, którą rozpoczyna podstawowy przegląd stanu zdrowia jamy ustnej. Pacjent jest również zapytany o przebyte choroby, nałogi oraz przyjmowane lekarstwa. Wykonana zostaje również tomografia komputerowa bądź zdjęcie RTG, na podstawie którego lekarz ocenia grubość, strukturę oraz stan kości, do której ma zostać wprowadzony implant. Dopiero po tak dokładnie przeprowadzonej diagnostyce, stomatolog zatwierdza, czy możliwe jest przeprowadzenie zabiegu wszczepienia implantu.

Następnie stomatolog przedstawia kompleksowy plan leczenia i na jego podstawie opracowuje cennik obejmujący poszczególne usługi. Dzięki temu przed podjęciem decyzji, pacjent poznaje całkowity koszt i nie musi obawiać się dodatkowych, niespodziewanych wydatków w trakcie procesu leczenia.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Warsaw Dental Center Leończak Kupryś Sp.k.

NIP: 1182180875

kontakt@warsawdentalcenter.pl

Pon. — Pt. 9.00 — 21.00

ul. Topiel 11, 00-342 Warszawa

Warsaw Dental Center Leończak Kupryś Sp.k.​

NIP: 1182180875

Pon. — Pt. 9.00 — 21.00

ul. Topiel 11, 00-342 Warszawa