Karolina Krause o specyfice pracy technika dentystycznego

Karolina Krause jest absolwentką Uniwersystetu Medycznego w Łodzi na kierunku techniki dentystyczne. Od początku swojej drogi zawodowej związana z cyfrową stomatologią. Szkoliła się między innymi pod okiem międzynarodowej kadry szkoleniowej 3Shape (uznanego na świecie producenta skanerów wewnątrzustnych) i właścicieli laboratorium protetyki stomatologicznej Smiles. 

Oto trzy najważniejsze zadania technika dentystycznego, które przybliżymy Wam dzięki rozmowie z naszą ekspertką, Karoliną Krausse:

 • Przygotowanie prac protetycznych w oparciu o cyfrowe technologie. Karolina specjalizuje się w wykonaniu odbudów protetycznych w technologii CAD/CAM (z ang. komputerowo wspomagane projektowanie i wytwarzanie). Dzięki tej metodzie korona lub inne uzupełnienie protetyczne może być wykonane dla Pacjenta w ciągu dwóch wizyt, odbywających się jednego dnia. Technik tworzy na komputerze precyzyjny projekt przyszłej odbudowy, pracując na podstawie skanów wykonywanych przez lekarza protetyka. Dobiera również odpowiedni materiał oraz jego odcień do zębów pacjenta. Cyfrowy projekt przesyłany jest następnie do frezarki, która wycina pracę w bloku materiału. Wykończenie leży w rękach technika, który nadaje wyfrezowanym zębom finalny wygląd: odpowiednią mikrostrukturę i charakteryzację przy użyciu specjalnych mas i farbek.
 • Tworzenie projektów Smile Design, czyli symulacje przyszłego uśmiechu naszych pacjentów.  Metoda ta umożliwia bezinwazyjne przeanalizowanie i sprawdzenie, jak Pacjent będzie wyglądał w zębach wydłużonych, bielszych, czy takich o zmienionym kształcie. To narzędzie komunikacji z pacjentem, pozwalające skupić się na osiągnięciu takiego efektu leczenia protetycznego, na jakim pacjentowi zależy.
 • Fotografowanie. Zdjęcia są  pomocne, gdy chcemy porównać efekty leczenia z sytuacją wyjściową, ale także kiedy musimy idealnie odwzorować kolor czy znaki szczególne zębów pacjenta. Profesjonalną dokumentację fotograficzną traktujemy jako jedno z obiektywnych narzędzi do śledzenia postępów w leczeniu, dlatego jest to częsty punkt podczas wizyt w WDC.

Napisz do nas  Warsaw Dental Center Leończak Kupryś Sp.k.

  NIP: 1182180875

  kontakt@warsawdentalcenter.pl

  Pon. — Pt. 9.00 — 21.00

  ul. Topiel 11, 00-342 Warszawa

  Warsaw Dental Center Leończak Kupryś Sp.k.​

  NIP: 1182180875

  Pon. — Pt. 9.00 — 21.00

  ul. Topiel 11, 00-342 Warszawa