Currently set to Index
Currently set to Follow

Ortodoncja Warszawa

Ortodoncja w klinice Warsaw Dental Center. W naszej klinice dajemy Tobie możliwość nowoczesnego i skutecznego leczenia ortodontycznego. Czas podjąć decyzję i dowiedzieć się więcej na temat leczenia aparatami ortodontycznymi.
więcej

Ortodoncja.

Ortodoncja. Piękny, śnieżnobiały uśmiech i proste zęby to bardzo pożądany widok w dzisiejszych czasach. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni gonią za tym ideałem – a noszenie stałego aparatu ortodontycznego na zębach obecnie nikogo już nie dziwi, a wręcz niektórym się to podoba! Dlaczego zatem nie skorzystać z dostępnych metod ortodontycznych i zapewnić sobie wspaniałe uzębienie?

Zawsze przed rozpoczęciem leczenia przeprowadzamy wnikliwy wywiad z pacjentem oraz informujemy go o tym – że zmiany, które niesie za sobą leczenie ortodontyczne obejmują także kości i tkanki miękkie. Leczenie ortodontyczne przyczynia się do zmiany rysów twarzy, oczywiście na lepsze! Dzieje się tak dlatego, że zmieniamy całkowicie ustawienie zębów. Leczenie rozpoczyna się od konsultacji u ortodonty, czyli lekarza specjalizującego się w leczeniu wad zgryzu, wad szczękowo-twarzowych oraz korygowaniu nieprawidłowości w ustawieniach zębów.

Ortodoncja Warszawa - Ortodonta Warszawa

Ortodoncja – Planowanie leczenia ortodontycznego

Zaplanowanie leczenia obejmuje badanie zębów, jamy ustnej oraz wykonanie odpowiednich badań radiologicznych, fotografii i modeli diagnostycznych lub skanów uzębienia. Na tej podstawie lekarz w klinice Warsaw Dental Center przygotowuje indywidualny plan dla każdego pacjenta. Nowoczesna ortodoncja nie ma ograniczeń wiekowych – nie ważne czy mamy do czynienia z pacjentem w wieku 8 czy 80 lat.

W naszej klinice zajmą się Tobą najlepsi, doświadczeni specjaliści, którzy rozwiążą każdy problem związany z Twoją wadą zgryzu. Leczenie ortodontyczne w naszej klinice pozwoli Tobie:

  • zmienić położenie zębów na prawidłowe
  • stać się posiadaczem pięknego uśmiechu
  • zwiększyć Twoją pewność siebie i podnieść jakość Twojego życia

Aparaty ortodontyczne

W klinice Warsaw Dental Center oferujemy aparaty stałe przyklejane do zębów (tradycyjne metalowe lub estetyczne – mniej widoczne). Dysponujemy także nakładkami Invisalign, dla tych którzy wolą dyskretne leczenie. Zaznaczamy, że nie każdy rodzaj aparatu nadaje się do leczenia wszystkich wad, o tym jaki sposób leczenia będzie dla pacjenta najkorzystniejszy poinformuje lekarz ortodonta.

Leczenie ortodontyczne trwa średnio ok. 24 miesiące. W tym czasie bardzo ważne jest przestrzeganie wizyt umówionych przez lekarza specjalistę. Pominięcie czy celowe odkładanie wizyt kontrolnych w czasie leczenia spowoduje niepotrzebnie wydłużenie okresu noszenia aparatu.

Kiedy powinna odbyć się pierwsza wizyta dziecka u ortodonty?

Rodzice, których dzieci mają problem z prawidłowym ułożeniem zębów powinni udać się na konsultację ortodontyczną. Kiedy zatem najlepiej udać się na pierwszą wizytę do lekarza ortodonty ze swoją pociechą? Dobrze było by, gdyby pierwsza wizyta odbyła się przed ukończeniem 7 roku życia. Wady zgryzu u dziecka są możliwe do skorygowania i zwykle kończą się pełnym sukcesem. W leczeniu ortodontycznym u dzieci i młodzieży stosuje się aparaty ruchome (zdejmowane). Są one wykonane ze specjalnej masy akrylowej oraz stalowego sprężystego drutu. Dodatkowo ważnym elementem aparatu zdejmowanego są śruby ortodontyczne wykonane ze stali nierdzewnej – które służą do powiększania łuku zębowego.

Skuteczność stosowania aparatu ortodontycznego u dzieci

Sama skuteczność leczenia aparatem ruchomym wad zgryzu u dziecka w dużym stopniu zależy od dyscypliny i kontroli rodzicielskiej. Konieczne jest noszenie aparatu kilkanaście godzin dziennie. Dodatkowo potrzebne są wizyty kontrolne, które odbywają się w naszej klinice zwykle raz w miesiącu. Jest to konieczne, żeby nasz ortodonta mógł regularnie kontrolować postępy leczenia oraz wprowadzać stosowne korekty. Dużą zaletą aparatów ruchomych jest także to, że pozwalają na zachowanie odpowiedniej higieny jamy ustnej, dzięki temu, że aparat można w każdej chwili wyjąć i wyczyścić. Ten rodzaj aparatu zwykle stosujemy u dzieci do 13 roku życia, kiedy mamy do czynienia z zębami stałymi i mlecznymi.

W naszej klinice Warsaw Dental Center posiadamy wysoko wykwalifikowaną kadrę ortodontyczną, która ma doskonały kontakt z najmłodszymi pacjentami. Właśnie dlatego bardzo często trafiają do nas młodzi pacjenci, którym przywracamy piękny uśmiech!

Etapy leczenia ortodontycznego w Warsaw Dental Center

Twoja pierwsza wizyta w Warsaw Dental Center będzie obejmowała dokładną konsultację z naszym lekarzem ortodontą, który przeprowadzi z Tobą dokładne badanie stomatologiczne, a następnie pobierze wyciski lub wykona skany uzębienia, wykonana dokumentację fotograficzną i zleci badanie RTG. Po wykonaniu pełnej diagnostyki lekarz omówi z Tobą indywidualny plan leczenia.

Na kolejnej wizycie zakładany jest aparat ortodntyczny.

W klinice Warsaw Dental Center masz do dyspozycji zamki metalowe, zamki estetyczne lub leczenie ortodontyczne w postaci przezroczystych nakładek (alignerów) Po założeniu aparatu konieczne będą wizyty kontrolne. W przypadku aparatu w postaci zamków odbywają się one raz w miesiącu, zaś przy leczeniu nakładkami Invisalign – raz na dwa miesiące. Nasz specjalista zawsze dokładnie wytłumaczy Ci, że bardzo ważne jest zwrócenie szczególnej uwagi na codzienną higienę jamy ustnej. Aparat ortodontyczny bezwzględnie wymaga szczotkowania zębów po każdym posiłku i dokładne czyszczenie przestrzeni międzyzębowych przy użyciu specjalnych szczoteczek.

Zakończenie leczenia

Po zakończonym leczeniu ortodontycznym lekarz zdejmuje aparat. Polega to na odklejeniu zamków, ściągnięciu łączących je drutów (w przypadku leczenia nakładkami-odpowiednich zaczepów) i dokładne oczyszczenie zębów z resztek kleju.

Etap końcowy leczenia obejmuje utrwalenie osiągniętego efektu. Lekarz zakłada stałą lub ruchomą retencję, która ma za zadanie podtrzymać zęby w prawidłowej pozycji. Może być ona przyklejona na stałe w postaci cienkiego drucika od wewnątrz łuku zębowego lub w postaci ruchomego aparatu. Czas noszenia retencji jest ściśle uzależniony od stanu wyjściowego zębów, wymaga też wizyt kontrolnych.

Dlaczego warto skorzystać z leczenia ortodontycznego w klinice Warsaw Dental Center?

Ogromną zaletą naszej warszawskiej kliniki stomatologicznej jest to, że posiadamy wieloletnie doświadczenie w leczeniu bardzo złożonych wad uzębienia. Nasi specjaliści to najlepsza kadra stomatologiczna w Warszawie, która każdego dnia przywraca pacjentom zadowolenie i olśniewający uśmiech. Pacjent, który trafi pod nasze skrzydła może liczyć na indywidualne podejście i kompleksową pomoc zarówno w trakcie całego procesu leczenia, jak i po nim.

Lek. dent. Aneta Zmorzyńska

Specjalizuje się w zabiegach z zakresu ortodoncji u dzieci i dorosłych

Warsaw Dental Center logo www

 

Napisz do nas!

 

Przekazane przez Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez Warsaw Dental Center sp. z o.o. sp k., Topiel 11, 00-342 Warszawa NIP 1182180875, REGON w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na Państwa żądanie zgłoszone za pośrednictwem formularza kontaktowego. Przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora danych dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, lub sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Odbiorcami danych mogą być podmioty zajmujące się obsługą informatyczną lub marketingową administratora danych. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu udzielenia odpowiedzi na Państwa żądanie. Więcej informacji zostało zawartych w dokumencie „Informacje od administratora danych osobowych”.


 

Umów się na wizytę w naszej klinice

 

+48 22 542 18 04
× WDC: Porozmawiaj z ekspertem