Leczenie w powiększeniu: dlaczego to takie ważne?

Odwiedzający gabinet stomatologiczny pacjenci często pytają, jak to możliwe, że lekarz widzi na zębach wszystkie ubytki czy próchnicę. W jaki sposób udaje mu się wykonać precyzyjnie wszystkie zabiegi, skoro każde, nawet najdrobniejsze przesunięcie może przecież negatywnie wpłynąć na ich finalny efekt. Pomocnym narzędziem eliminującym ryzyko powikłań, jest powiększenie. 

Lekarze mają do dyspozycji lupy i mikroskop. Lupy, czyli okulary z soczewkami i światłem, powiększają obraz czterokrotnie, a mikroskop aż 20-krotne. Narzędzia te doskonale oświetlają wnętrze jamy ustnej, pozwalając na przeprowadzenie każdego zabiegu z wysoką starannością. Dzięki nim lekarz np. jest w stanie dostrzec i wyleczyć nawet niewielką próchnicę w początkowym stadium rozwoju.

Podczas preparacji zębów pod korony lub licówki istotna jest jak najmniejsza utrata tkanki zęba – to również umożliwiają lupy. W pracy chirurga pozwalają one na przykład w sposób atraumatyczny, czyli z jak najmniejszym uszkodzeniem struktur otaczających, wykonać zabieg ekstrakcji. Zastosowanie mikroskopu w leczeniu kanałowym stało się światowym standardem, bez powiększenia lekarz nie jest w stanie dotrzeć do skomplikowanej anatomii wewnętrznej zęba, oczyścić go i wypełnić.

Na każdym etapie leczenia powiększenie okazuje się doskonałym rozwiązaniem nie tylko dla lekarza, ale też dla pacjenta.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Warsaw Dental Center Leończak Kupryś Sp.k.

NIP: 1182180875

kontakt@warsawdentalcenter.pl

Pon. — Pt. 9.00 — 21.00

ul. Topiel 11, 00-342 Warszawa

Warsaw Dental Center Leończak Kupryś Sp.k.​

NIP: 1182180875

Pon. — Pt. 9.00 — 21.00

ul. Topiel 11, 00-342 Warszawa