Jaki kolor zębów wybrać?

Śnieżnobiałe zęby to dla wielu synonim piękna. Jednak ci, którzy myślą, że taki kolor jest wyznacznikiem zdrowia, są w błędzie. Dlaczego? Bo zęby mogą mieć różne kolory — wszystko zależy od ich warstwowej struktury. Ta najbardziej zewnętrzna to szkliwo, pod nim znajduje się zębina, a w środku unerwiona miazga.

Za kolor odpowiedzialne jest szkliwo — ma ono swój odcień, ale jest przezierne. Prześwitująca zębina też wpływa na wygląd zębów, dlatego kolor pozostaje cechą indywidualną. Do oceny barwy zębów używa się tzw. kolornika, który dobrze pokazuje 16 najpowszechniejszych odcieni. W ten sposób można znaleźć taki, który po wybielaniu jest możliwy do osiągnięcia przez pacjenta.

CO WPŁYWA NA KOLOR ZĘBÓW

Na kolor zębów, poza uwarunkowaniami genetycznymi, wpływa wiele czynników. Na przykład dieta (spożywanie produktów silnie barwiących, tj. mocna herbata, czerwone wino, sos sojowy, kurkuma, curry); styl życia i nałogi (np. palenie papierosów), częstotliwość i sposób mycia zębów (zaleca się mycie zębów po każdym posiłku, wykorzystując właściwą technikę, ruchy okrężne wymiatające). Pamiętajmy, by nie szorować zębów — prowadzi to do uszkodzenia szkliwa, a w rezultacie do namnażania przebarwień. Szkodliwe jest też używanie szczotek o twardym włosiu (hard), a także mycie zębów bezpośrednio po spożyciu kwaśnych produktów.

Gabinet stomatologiczny to najlepsze miejsce do oceny kondycji koloru zębów i podjęcia decyzji o ewentualnym leczeniu. Lekarz dentysta lub wykwalifikowana higienistka identyfikują źródła przebarwień, dzieląc je na endogenne (wewnątrz pochodne) i egzogenne (zewnątrz pochodne). W ten sposób wybierają najodpowiedniejszą metodę wybielania, pozwalającą osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty.

WYBIELANIE ZĘBÓW WARSZAWA

W Warsaw Dental Center dużą popularnością wśród pacjentów cieszy się wybielanie lampą, emitującą światło LED. Taka lampa wykorzystuje moc nadtlenku wodoru znajdującego się w żelu nakładanym na powierzchnię zębów oraz aktywującego akceleratora. Światło emitowane przez lampę katalizuje reakcję chemiczną, dlatego pacjent po jednym zabiegu wybielania zębów cieszy się rozjaśniony nawet o 9 odcieni białym uśmiechem.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Warsaw Dental Center Leończak Kupryś Sp.k.

NIP: 1182180875

kontakt@warsawdentalcenter.pl

Pon. — Pt. 9.00 — 21.00

ul. Topiel 11, 00-342 Warszawa

Warsaw Dental Center Leończak Kupryś Sp.k.​

NIP: 1182180875

Pon. — Pt. 9.00 — 21.00

ul. Topiel 11, 00-342 Warszawa