Jaki kolor zębów wybrać?

Symbolem piękna są śnieżnobiałe zęby, niczym z reklamy. Jednakże kolor ten, nie jest jednoznaczny z doskonałym zdrowiem. To, jak wyglądają nasze zęby, ma wiele związków z ich strukturą warstwową. Szkliwo, stanowiące najbardziej zewnętrzną warstwę, jest w istocie przezroczyste. Poniżej znajduje się zębina, a w głębi znajduje się miazga nerwowa.

Wpływ na kolor zębów ma głównie szkliwo, które ma własny odcień, ale jest przezroczyste. Przezroczysta zębina również wpływa na ostateczny wygląd zębów, dlatego kolor jest cechą indywidualną. Do pomiaru barwy naszych zębów można stosować tzw. kolornik, który zawiera szesnaście najczęstszych odcieni. Dzięki niemu można odpowiednio dobrać odcień, który będzie osiągalny dla pacjenta po przeprowadzeniu zabiegu wybielania.

Są różne czynniki wpływające na kolor zębów.

Jest to naprzykład genetyka, ale także dieta. W tym spożywanie produktów silnie barwiących, takich jak mocna herbata, czerwone wino, sos sojowy, kurkuma czy curry. Są to również styl życia i nałogi. One również wpływają na kolor zębów. Częstotliwość i technika mycia zębów są bardzo ważne (zaleca się mycie po każdym posiłku, w sposób delikatny, ruchy okrężne). Należy unikać intensywnego szorowania zębów, które może uszkodzić szkliwo i spowodować powstawanie przebarwień. Ważne jest także odpowiednie dobieranie szczoteczek do zębów oraz mycie bezpośrednio po spożyciu kwasowych produktów.

Ocena koloru zębów i wybielanie w klinice stomatologicznej.

Ocenę koloru zębów oraz decyzję o ewentualnym leczeniu najlepiej podjąć w gabinecie stomatologicznym, kierując się oceną profesjonalistów. Lekarz dentysta lub wykwalifikowana higienistka oceniają przyczyny przebarwień, które mogą być endogenne (wewnętrzne) lub egzogenne (zewnętrzne). Na tej podstawie zostaje wybrana odpowiednia metoda wybielania, gwarantująca osiągnięcie satysfakcjonujących rezultatów.

Wybielanie zębów w Warszawie

W Warsaw Dental Center dużą popularnością cieszy się wybielanie zębów przy użyciu lampy LED. W tym procesie, żel zawierający nadtlenek wodoru jest nakładany na powierzchnię zębów, a lampa LED aktywuje akcelerator, katalizując reakcję chemiczną. Dzięki temu, już po jednym zabiegu, pacjent może cieszyć się pięknym, białym uśmiechem, który może rozjaśnić się nawet o 9 odcieni.

Umów wizytę

Make an appointment