Jak prawidłowo myć zęby? Radzi ekspertka

Od lat lekarze i higienistki przekonują, że najbardziej korzystna dla zębów i dziąseł jest metoda wymiatająca. Ustawiamy szczoteczkę pod kątem 45 st. do powierzchni zęba i delikatnymi ruchami od dziąsła usuwamy zanieczyszczenia.

 
Jeżeli szczotkujemy zęby okrężnymi ruchami, możemy pokaleczyć dziąsła i doprowadzić do ich „ucieczki”. A to prosta droga do nadwrażliwości. Warto też zwracać uwagę, by czyść zęby delikatnie. Nie należy przyciskać szczoteczki zbyt mocno, bo można uszkodzić szkliwo. Intensywnie szorować należy tylko powierzchnie żujące, na których jest najgrubsza warstwa szkliwa. W okolicach przydziąsłowych i międzyzębowych zaś jest ona cienka i delikatna. Mocne szorowanie może ją uszkodzić, doprowadzając do zaniku dziąsła i odsłonięcia szyjek zębowych.

 
O pomoc w wyborze szczoteczki najlepiej poprosić swojego dentystę lub doświadczoną higienistkę. Ważny jest stopień twardości szczotki, ale także wielkość jej główki, gdy stosujesz szczoteczkę elektryczną. Przy używaniu sonicznej, elektrycznej czy ultradźwiękowej nie należy wykonywać żadnych ruchów, wystarczy przesuwać jej główkę od jednego zęba do grugiego, opierając ją delikatnie o szkliwo.

 
Podczas zabiegu higienizacji w Warsaw Dental Center nasza higienistka Wioletta Zawierucha przeprowadza instruktaż prawidłowego mycia zębów. Na pewno pomoże on wypracować właściwe nawyki podczas codziennej pielęgnacji!
 
 
Zapraszamy na konsultacje do Warsaw Dental Center. Można je rezerwować:
 
telefonicznie: 22 542 18 04
Spotkajmy się na Topiel 11 w Warszawie!

Napisz do nas  Warsaw Dental Center Leończak Kupryś Sp.k.

  NIP: 1182180875

  kontakt@warsawdentalcenter.pl

  Pon. — Pt. 9.00 — 21.00

  ul. Topiel 11, 00-342 Warszawa

  Warsaw Dental Center Leończak Kupryś Sp.k.​

  NIP: 1182180875

  Pon. — Pt. 9.00 — 21.00

  ul. Topiel 11, 00-342 Warszawa