Endodoncja pod mikroskopem Warszawa

Dr. Urszula Leończak i Asystentka Aleksandra Wielgat praca przez mikroskop z pacjentem 

Ból zęba jest okropny! To gwałtowny, pulsujący ból, który nagle pojawia się, uniemożliwiając normalne funkcjonowanie. Zazwyczaj oznacza to, że nerw jest podrażniony lub ząb jest zainfekowany u nasady. Takie dolegliwości, jak próchnica, ropnie, pęknięcia zębów czy problemy z dziąsłami, często idą w parze z inwazją bakterii, które uszkadzają nerwy i wywołują infekcje kanałów. To nie tylko przynosi ogromny ból, ale może także zagrażać integralności zęba, a nawet prowadzić do jego utraty. Osoby cierpiące na te dolegliwości powinny natychmiast udać się do stomatologa, który może pomóc, wykonując leczenie endodontyczne pod mikroskopem. Ten zaawansowany zabieg obejmuje szereg procedur mających na celu usunięcie wszystkich treści zęba, jego dezynfekcję i szczelne zabezpieczenie kanałów, aby uniknąć ponownego zakażenia.

Mikroskopowa rewolucja w leczeniu endodontycznym

Niestety, nawet doświadczeni dentyści nie zawsze są w stanie dokładnie zobaczyć, co dzieje się w kanale zęba, zwłaszcza ze względu na indywidualny kształt każdego zęba. Jednak istnieje innowacyjna technologia endodontyczna – zabiegi wykonywane pod mikroskopem. W Warsaw Dental Center ten mikroskopowy sprzęt zrewolucjonizował leczenie endodontyczne, otwierając nowe możliwości diagnostyki i leczenia, umożliwiając rozwiązanie trudnych przypadków.

Korzystając z najnowocześniejszych technologii i podejścia interdyscyplinarnego, Warsaw Dental Center opracowuje spersonalizowane metody leczenia endodontycznego pod mikroskopem. Mogą to być proste leczenia kanałowe, leczenie jednokorzeniowe lub wielokorzeniowe, które przywracają lub utrzymują wewnętrzną funkcjonalność zębów na dłuższą metę poprzez usunięcie nerwów lub miazgi zębowej. Obecność mikroskopu endodontycznego w naszej klinice pozwala osiągnąć najwyższą jakość leczenia stomatologicznego.

Precyzja i skuteczność dzięki mikroskopowi

Leczenie kanałowe pod mikroskopem, przeprowadzone przez profesjonalnego endodontę, można zwykle zakończyć w jednej wizycie. Mikroskop zapewnia bezpośrednią widoczność wszystkich szczegółów i czynników chorobotwórczych, co przekłada się na doskonałe rezultaty. Obrazy są niezwykle wyraźne i mogą być powiększane nawet 30-krotnie, a silne oświetlenie pozwala dostrzec nawet najdrobniejsze detale, niewidoczne gołym okiem. To niezmiernie ważne dla prawidłowej diagnozy i leczenia. Światło jest skierowane dokładnie tam, gdzie pracuje lekarz, nie tworzą się żadne cienie, a kolory są odwzorowywane wiernie.

Korzyści wynikające z użycia mikroskopu endodontycznego

  • Wykrywanie nietypowych kanałów korzeniowych.
  • Zlokalizowanie perforacji w korzeniu zęba i ich uszczelnienie.
  • Identyfikację mikropęknięć i złamań na długości zęba.
  • Wykrywanie ujść kanałów korzeniowych.
  • Identyfikowanie i leczenie kanałów, które są trudno dostępne (zwapnione).
  • Naprawę nieprawidłowych leczeń kanałowych.
  • Obserwowanie pęknięć w kanale korzeniowym, ich upraszczanie i usuwanie.
  • Ocalanie zębów, które w przeciwnym razie trzeba by usunąć.
  • Tworzenie zdjęć lub nagrań wideo podczas leczenia endodontycznego, co ułatwia komunikację z pacjentem.

Opinie dentystów stosujących tę technikę mikroskopową są niezwykle pozytywne. Podkreślają, że są mniej zmęczeni zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Pacjenci czują się komfortowo i bezpiecznie, a efekty leczenia są szybkie i trwałe. Dzięki mikroskopowi endodontycznemu, leczenie endodontyczne staje się bardziej precyzyjne i skuteczne, co przekłada się na zdrowie i komfort pacjentów.

Umów wizytę

Make an appointment