Bonding — metoda odbudowy zębów

Bonding — wiecie, że to hasło należy do najczęściej wyszukiwanych przez pacjentów, interesujących się zagadnieniami z zakresu stomatologii estetycznej. Na czym polega ten zabieg? Pytamy ekspertów z Warsaw Dental Center.

Co to jest bonding

Nazwa „bonding” pochodzi od „bondu”, czyli systemu wiążącego kompozyt z zębem. Przyjęła się do określania małoinwazyjnych estetycznych uzupełnień. Klinika stomatologiczna Warsaw Dental Center oferuje zabieg bondingu pacjentom borykającym się z niewielkimi nieprawidłowościami, takimi jak np. delikatne stłoczenia, rotacje, zaburzenia kształtu symetrii czy koloru. Na początku lekarze przeprowadzają szczegółowy wywiad stomatologiczny, a podczas badania oceniają, czy zabieg może być wykonany i ilu zębów ma dotyczyć (pamiętajmy, że bonding może obejmować tylko jeden ząb), a także jakie będą jego rezultaty.

Bonding Warszawa — jak przygotować się do zabiegu

Ocena stanu uzębienia jest ważna, bo usunięcie wszystkich ubytków (próchnicy), profesjonalna higiena, a nawet wybielenie gabinetowe (niekoniecznie, ale jest to możliwe) stanowią warunek do prawidłowego wykonania bondingu. Następnie na podstawie skanów lub wycisków oraz dokumentacji fotograficznej technik opracowuje wax up, czyli projekt pracy docelowej. Na kolejnej wizycie jest ona mierzona jamie ustnej pacjenta jako mock up.

Dzięki zdjęciom oraz rozmowie z lekarzem z
kliniki staomtologicznej Warsaw Dental Center można dokonać jeszcze ostatecznych zmian. Po akceptacji projektu na jego podstawie wykonuje się specjalne szyny do flow injection. Stomatolog za ich pomocą wtłacza płynny kompozyt w okolice odbudowanego zęba. Potem jest on utwardzany promieniami wytwarzanymi przez lampę UV. Takie uzupełnienie wymaga odpowiedniego wypolerowania w celu nadania naturalnego połysku.

Trwałość zabiegu jest zależna od stylu życia oraz higieny. Zazwyczaj uzupełnienia służą pacjentom od 3-5 lat. Duży wpływ na ich kondycję ma częstotliwość wizyt kontrolnych, dieta oraz zaburzenia narządu żucia.

Ile kosztuje bonding?

Zabieg bondingu ze względu na cenę (od 700 zł za ząb) stanowi alternatywę dla tych pacjentów, którzy nie decydują się na założenie licówek. Warto jednak pamiętać, że kompletna odbudowa protetyczna daje o wiele bardziej trwałe efekty.

Na zabiegi z zakresu bondingu w warszawskiej klinice Warsaw Dental Center zapraszają doktor Tomasz Kupryś, doktor Natalia Rogulska oraz Marcin Kopeć.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Warsaw Dental Center Leończak Kupryś Sp.k.

NIP: 1182180875

kontakt@warsawdentalcenter.pl

Pon. — Pt. 9.00 — 21.00

ul. Topiel 11, 00-342 Warszawa

Warsaw Dental Center Leończak Kupryś Sp.k.​

NIP: 1182180875

Pon. — Pt. 9.00 — 21.00

ul. Topiel 11, 00-342 Warszawa