Currently set to Index
Currently set to Follow

Implantologia Warszawa

W Warsaw Dental Center spotkasz najlepszych specjalistów z zakresu implantologii w Warszawie. Oferujemy pacjentom nowoczesne leczenie implantologiczne.
więcej

Implantologia.

Implantologia – implanty zębów. Pomimo zwiększającej się świadomości pacjentów na temat sposobów zapobiegania chorobom jamy ustnej – bardzo dużo osób traci zęby z powodu nieleczonej próchnicy lub innych chorób przyzębia. Zdarza się, że zęby wypadają z powodu urazów. Ówczesna stomatologia zachowawcza stosowała w takich przypadkach ruchome protezy protetyczne lub mosty, które stanowiły uzupełnienie istniejących braków uzębienia. Dzisiaj nowoczesne leczenie stomatologiczne oparte jest na implantologii.

Implantologia Warszawa - implanty zębów

Czy warto zdecydować się na implanty zębowe?

W podjęciu takiej decyzji niezbędna jest konsultacja z lekarzem stomatologiem, który specjalizuje się w implantologii. Konsultacja implantologiczna w Warsaw Dental Center ma za zadanie ocenić przez naszego doświadczonego lekarza konieczność wstawienia implantów zębowych, wykonanie odpowiednich pomiarów oraz przygotowanie indywidualnie dopasowanej odbudowy protetycznej. Leczenie implantologiczne to proces, który musi być jasno ukierunkowany przez lekarza prowadzącego.

Czym są implanty i jak zastępują zęby?

Bardzo często pada to pytanie wśród naszych pacjentów. Implant to nieduża śruba, której zadaniem jest zastąpienie korzenia zęba i umieszczenie go w kości. Ta część jest całkowicie niewidoczna – dokładnie tak jak korzeń naturalnego zęba. Sam implant nie jest oczywiście pełnym zębem. Przykręcony jest do niego specjalistyczny łącznik, który w późniejszym etapie leczenia staje się wsparciem dla korony. Najprościej ujmując – implant jest pewnym początkiem w całej rekonstrukcji utraconego zęba i całość wypełnia przymocowana do niego porcelanowa korona.

Nowoczesna stomatologia bardzo często posługuje się implantami. Dzieje się tak dlatego, że pozwalają one na powrót do normalnego funkcjonowania pacjentów po utracie swojego naturalnego uzębienia. Przy samym zastosowaniu tego typu leczenia uzyskujemy bardzo naturalny efekt, ponieważ implant odtwarza w prawidłowy sposób naturalny ząb. Implanty nadają się nawet dla osób po parodontozie.

Implanty zębów – jakie są zalety ich stosowania?

Stosowanie implantów posiada wiele zalet. Bardzo często, kiedy zajdzie taka potrzeba, rozważamy z pacjentami wdrożenie takiego planu leczenia utraconych zębów. Implanty znacznie wolniej zużywają się niż proteza. Przede wszystkim zastosowanych w jamie ustnej implantów nie wyciąga się do czyszczenia. Wystarczy, że dokładnie szczotkuje się zęby. Dodatkowo implanty stomatologiczne nie uszkadzają on sąsiadujących zębów.

Implanty dają ogromne poczucie komfortu, ponieważ ich wpasowanie się w całe uzębienie jest bardzo precyzyjne. Pacjent dzięki temu czuje się swobodnie i bardzo komfortowo. Implanty można wszczepić w miejsce utraconych zębów bardzo szybko po ich utracie. Niestety, kiedy zabraknie zęba – otaczająca go wcześniej kość zaczyna zanikać a łuk zębowy ulega deformacji. Wpływa to niekorzystnie na wygląd całej twarzy pacjenta. Skutkiem zaniku kość jest rozpoczęcie wypadania pozostałych zębów.

Dodatkowymi zaletami zastosowania implantów stomatologicznych jest to, że:

 • stomatologiczne implanty zębowe pozwalają wyeliminować konieczność szlifowania sąsiadujących zębów
 • wstawienie zęba w postaci implantu umożliwia wspaniały wygląd zębów i gwarantuje piękny uśmiech
 • implanty zębowe przywracają możliwość poprawnego żucia i swobodę mówienia
 • implanty stomatologiczne są stabilne i trwałe
 • protezy oraz mosty, które zostaną umieszczone na implantach są znacznie trwalsze i stabilniejsze

Przygotowanie pacjenta do wstawienia implantów zębowych

Wizyta musi się rozpocząć od konsultacji z lekarzem stomatologiem specjalizującym się w implantologii. Taka konsultacja obejmuje: ocenę stanu zdrowia zębów, przebyte choroby, przyjmowane leki, a także wyklucza ewentualne nałogi.

Przed tym, jak lekarz dentysta zdecyduje się na wstawienie implantów zębowych – musi zająć się próchnicą, kamieniem nazębnym oraz innymi chorobami zębów. Tkanka miękka oraz kości szczęki muszą być w dobrej kondycji przed zastosowaniem implantów zębowych. Taką ocenę ułatwiają specjalistyczne badania tomograficzne oraz pantomograficzne.

Gdy konsultacja oraz diagnostyka przebiegną pomyślnie, lekarz stomatolog specjalizujący się w implantologii ustala harmonogram wstawienia implantu zębowego. Zwykle cały proces rekonstrukcji zęba składa się z dwóch etapów. Podczas pierwszego etapu leczenia implant zostaje wszczepiony wraz ze swoim łącznikiem w kość szczęki. Stosuje się wtedy znieczulenie miejscowe, a sam zabieg nie powinien trwać dłużej niż godzinę. Po tym etapie przez około 3 miesiące żywa tkanka zrasta się z tytanem – czyli zachodzi osteointegracja.

Po tym czasie lekarz przechodzi do etapu protetycznego. Polega on na wykonaniu korony, która będzie przypominać naturalny ząb pacjenta. Czas wykonania takiej korony jest zależny od indywidualnego przypadku.

Jakie rodzaje koron stosuje się w implantach zębowych?

Proces mocowania korony to bardzo ważny moment w całym procesie leczenia implantologicznego. Korona zęba może zostać wykonana z różnych materiałów – metalowa, której kolor będzie znacznie różnił się od naturalnych zębów pacjenta. Drugim przykładem są korony akrylowe, bardzo zbliżone w swojej barwie do naturalnych zębów – jednak jest to rozwiązanie tymczasowe, ponieważ korony akrylowe nie są trwałe. Trzeci przykład to korony metalowe z licowane akrylem. W takim przypadku przednia część jest pokryta takim materiałem, który bardzo przypomina naturalny ząb natomiast tylna część już pozostaje w kolorze użytego metalu.

W naszej klinice Warsaw Dental Center stosujemy korony ceramiczne oraz porcelanowe. Cechują się one bardzo dużą wytrzymałością i wyglądają jak naturalne zęby pacjenta.

Przeciwwskazania do stosowania implantów stomatologicznych

Oczywiście istnieją pewne przeciwwskazania, które wykluczają zastosowanie implantów stomatologicznych u pacjenta poddającego się leczeniu. W tym przypadku ewentualne przeciwwskazania są omawiane podczas pierwszej konsultacji ze specjalistą lekarzem implantologiem. Do najczęstszych przeciwwskazań w zastosowaniu implantów zębowych należą:

 • Ciąża oraz okres karmienia piersią
 • Radioterapia i chemioterapia
 • Reumatoidalne zapalenie stawów
 • Choroba nowotworowa
 • Zaburzenia endokrynologiczne
 • Problemy związane z krzepliwością krwi
 • Nieukończony rozwój kości – pacjenci poniżej 16 roku życia.

Dodatkowymi czynnikami mającymi wpływ na brak możliwości zastosowania implantów zębowych może być niewłaściwa anatomia szczęk. W takim przypadku doświadczony lekarz implantolog może podjąć decyzję o zastosowaniu leczenia chirurgicznego, aby stworzyć nowe miejsce dla implantu zębowego. Zdarza się, że istnieją miejscowe przeciwwskazania do wykonania stomatologicznych implantów zębowych. Są to między innymi: miejscowe stany zapalne, dysplazja włóknista, ograniczenie rozwierania ust.

Implantologia – Ceny implantów stomatologicznych

Cena implantu zębowego jest w dużej mierze uzależniona od tego, z jakich materiałów zostanie wykonana korona zęba oraz na jakie dodatkowe badania diagnostyczne zaproponuje lekarz implantolog. Dodatkowym czynnikiem jest to, czy zęby przed założeniem implantu będą wymagały wyleczenia. Plan leczenia ustalany jest już podczas pierwszej konsultacji. Wtedy właśnie dokładnie omawiane są także koszty z nim związane.

W Warsaw Dental Center bardzo cenimy sobie komfort pacjentów oraz jasne zasady – dlatego staramy się jak najdokładniej określić koszta, zanim pacjent zdecyduje się na leczenie implantologiczne.

Mamy nadzieję, że udało nam się jasno przedstawić na czym polega leczenie przy pomocy implantów zębowych. Po więcej informacji dotyczących procesów leczenia, ewentualnych przeciwwskazań oraz efektów jakie można uzyskać decydując się na taką metodę leczenia zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszą placówką medyczną, która mieści się w centrum Warszawy.

Lek. dent. Bartosz Leończak

Specjalizuje się w zabiegach z zakresu chirurgii stomatologicznej

Warsaw Dental Center logo www

 

Napisz do nas!

 

Przekazane przez Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez Warsaw Dental Center sp. z o.o. sp k., Topiel 11, 00-342 Warszawa NIP 1182180875, REGON w celach związanych z udzieleniem odpowiedzi na Państwa żądanie zgłoszone za pośrednictwem formularza kontaktowego. Przysługuje Państwu prawo do żądania od administratora danych dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, lub sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego. Odbiorcami danych mogą być podmioty zajmujące się obsługą informatyczną lub marketingową administratora danych. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu udzielenia odpowiedzi na Państwa żądanie. Więcej informacji zostało zawartych w dokumencie „Informacje od administratora danych osobowych”.


 

Umów się na wizytę w naszej klinice

 

+48 22 542 18 04
× WDC: Porozmawiaj z ekspertem