Pomimo zwiększonej świadomości pacjentów na temat sposobów zapobiegania chorobom jamy ustnej, bardzo dużo osób traci zęby z powodu nieleczonej próchnicy lub innych chorób przyzębia. Zdarza się też, że zęby wypadną z powodu urazów. Dawniej stomatologia zachowawcza stosowała w takich przypadkach ruchome protezy protetyczne lub mosty, które stanowiły uzupełnienie istniejących braków uzębienia. Dzisiaj nowoczesne leczenie stomatologiczne oparte jest na implantologii. W Warsaw Dental Center spotkasz najlepszych specjalistów z zakresu implantologii w Warszawie. Oferujemy pacjentom bardzo nowoczesne leczenie implantologiczne. Implantologia jest jedną z najnowocześniejszych metod leczenia zębów.
W podjęciu takiej decyzji niezbędna jest konsultacja z lekarzem stomatologiem, który specjalizuje się w implantologia. Konsultacja implantologiczna w Warsaw Dental Center ma za zadanie ocenić przez naszego wykwalifikowanego lekarza z ogromnym doświadczeniem w zawodzie, konieczność wstawienia implantów zębowych, wykonanie odpowiednich pomiarów oraz przygotowanie indywidualnie dopasowanej odbudowy protetycznej. Leczenie implantologiczne to proces, który musi być jasno ukierunkowany przez lekarza prowadzącego.
To pytanie bardzo często ze strony naszych pacjentów. Postaramy się możliwie jak najdokładniej to wytłumaczyć. Implant to nieduża śruba, której zadaniem jest zastąpienie korzenia zęba i umieszczenie go w kości. Ta część jest całkowicie niewidoczna, dokładnie tak jak korzeń naturalnego zęba. Sam implant nie jest oczywiście pełnym zębem. Przykręcony jest do niego specjalistyczny łącznik, który w późniejszym etapie leczenia staje się wsparciem dla korony. W zasadzie można powiedzieć, że implant jest pewnym początkiem w całej rekonstrukcji utraconego zęba i całość wypełnia przymocowana do niego porcelanowa korona.
Nowoczesna stomatologia bardzo często posługuje się implantami. Dzieje się tak dlatego, że pozwalają one na powrót do normalnego funkcjonowania pacjentów po utracie swojego naturalnego uzębienia. Przy samym zastosowaniu tego typu leczenia uzyskujemy bardzo naturalny efekt, ponieważ implant odtwarza w prawidłowy sposób naturalny ząb. Co ciekawe, implanty zębowe nadają się nawet dla osób, które mają za sobą epizod związany z paradontozą.
Stosowanie implantów ma wiele zalet. Właśnie dlatego bardzo często, gdy zajdzie taka potrzeba, rozważamy z pacjentami wdrożenie takiego planu leczenia utraconych zębów. Implanty zębowe zużywają się znacznie wolniej niż proteza. Przede wszystkim zastosowanych w jamie ustnej implantów nie wyciągasz do czyszczenia. Wystarczy, że dokładnie szczotkujesz zęby. Dodatkowo implanty stomatologiczne nie uszkadzają sąsiadujących zębów.
Implanty dają ogromne poczucie komfortu, ponieważ ich wpasowanie się w całe uzębienie jest bardzo precyzyjne. Pacjent dzięki temu czuje się swobodnie i bardzo komfortowo. Implanty zębowe można wszczepić w miejsce utraconych zębów bardzo szybko po ich utracie. Niestety, kiedy zabraknie zęba otaczająca go wcześniej, kość zaczyna zanikać, a łuk zębowy ulega deformacji. Jednocześni wpływa to niekorzystnie na wygląd całej twarzy pacjenta. Skutkiem zaniku kości jest rozpoczęcie wypadania pozostałych zębów.
Dodatkowe zalety zastosowania implantów stomatologicznych są następujące:
Przede wszystkim, jak wspomnieliśmy już wcześniej, wizyta musi się rozpocząć od konsultacji z lekarzem stomatologiem specjalizującym się w implantologii. Taka konsultacja obejmuje ocenę stanu zdrowia zębów, przebyte choroby, przyjmowane leki, a także wyklucza ewentualne nałogi.
Zanim lekarz dentysta zdecyduje się na wstawienie implantów zębowych, musi uporać się z próchnicą, kamieniem nazębnym oraz innymi chorobami zębów. Tkanka miękka oraz kości szczęki muszą być w dobrej kondycji przed zastosowaniem implantów zębowych. Taką ocenę ułatwiają specjalistyczne badania tomograficzne oraz pantomograficzne. Kiedy konsultacja oraz diagnostyka przebiegną pomyślnie, lekarz stomatolog specjalizujący się w implantologii ustala harmonogram wstawienia implantu zębowego.
Zwykle cały proces rekonstrukcji zęba składa się z dwóch etapów. Podczas pierwszego etapu leczenia implant zostaje wszczepiony wraz ze swoim łącznikiem w kość szczęki. Stosuje się wtedy znieczulenie miejscowe, a sam zabieg nie powinien trwać dłużej niż godzinę. Po tym etapie przez około trzy miesiące żywa tkanka zrasta się z tytanem, czyli zachodzi osteointegracja.
Po tym czasie lekarz przechodzi do etapu protetycznego. Polega on na wykonaniu korony, która będzie poprzez swój kolor oraz kształt przypominać naturalny ząb pacjenta. Czas wykonania takiej korony jest zależny od indywidualnego przypadku.
Aby można było wstawić implanty zębowe, potrzeba przeprowadzenia dokładnego wywiadu medycznego i badań, które pozwalają na wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań. Jeśli wszystko jest w porządku, implantolog w Warszawie czy innym dużym mieście dobiera odpowiednią długość i średnicę implantu do budowy szczęki danej osoby. Następnie dochodzi do wszczepienia elementu. Cały proces odbywa się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym.
Implantolog wykonuje otwór z wykorzystaniem specjalnego wiertła. W ten sposób przygotowuje łoże kostne, a następnie wprowadza w nie implant. Kolejnym krokiem jest skontrolowanie położenia sztucznego zęba i zszywanie rany. Dzięki temu implant zostaje przykryty błoną śluzową. Leczenie po zabiegu może trwać nawet do pół roku. Często czas ten wynosi jednak tylko trzy miesiące. Po tym czasie ząb na stałe zagnieżdża się w szczęce, pozwalając na komfortowe gryzienie i mówienie. Szwy usuwa się już po 14 dniach.
Implantologia pozwala na przywrócenie naturalnego wyglądu i funkcji zębów, poprawiając jakość życia pacjentów.
Proces mocowania korony to bardzo ważny moment w całym procesie leczenia implantologicznego. Korona zęba może zostać wykonana z różnych materiałów, począwszy od korony wykonanej z metalu, której kolor będzie znacznie różnił się od naturalnych zębów pacjenta. Drugim przykładem są korony akrylowe, bardzo zbliżone w swojej barwie do naturalnych zębów – jednak jest to rozwiązanie tymczasowe. Niestety, korony akrylowe nie są trwałe. Trzeci przykład to korony metalowe licowane akrylem. W takim przypadku przednia część jest pokryta takim materiałem, który bardzo przypomina naturalny ząb, natomiast tylna część pozostaje już w kolorze użytego metalu.
W klinice Warsaw Dental Center stosujemy korony ceramiczne oraz porcelanowe. Cechują się one bardzo dużą wytrzymałością i precyzyjnie odzwierciedlają naturalne zęby pacjenta.
Oczywiście istnieją pewne przeciwskazania, które wykluczają zastosowanie implantów stomatologicznych u pacjenta poddającego się leczeniu. W tym przypadku ewentualne przeciwwskazania są omawiane podczas pierwszej konsultacji ze specjalistą lekarzem implantologiem. Do najczęstszych przeciwwskazań do zastosowania implantów zębowych należą:
Dodatkowymi czynnikami mającymi wpływ na brak możliwości zastosowania implantów zębowych może być niewłaściwa anatomia szczęk. W takim przypadku doświadczony lekarz implantolog może podjąć decyzję o zastosowaniu leczenia chirurgicznego, aby stworzyć nowe miejsce dla implantu zębowego. Zdarza się także, że istnieją miejscowe przeciwwskazania do wykonania stomatologicznych implantów zębowych. Są to między innymi: miejscowe stany zapalne, dysplazja włóknista, ograniczenie rozwierania ust.
Po wprowadzeniu implantu należy uważać na spożywanie pokarmów. Najlepiej nie robić tego w czasie do dwóch godzin po zabiegu. Przez kolejne dwa dni nie powinno się spożywać gorących posiłków – najlepiej sprawdzą się płynne, chłodne dania. Należy unikać również produktów mlecznych oraz napojów gazowanych. Po zabiegu nie można drażnić, dotykać ani zanieczyszczać operowanego miejsca. W razie opuchlizny do policzka można przykładać chłodne okłady. Do mycia zębów poleca się natomiast specjalne, bardzo miękkie szczoteczki. Nie można zahaczać nimi o zszytą błonę śluzową. Po zabiegu przez około miesiąc nie powinno się intensywnie ćwiczyć, pływać czy korzystać z sauny i solarium.
Jeśli chodzi o implanty zębowe, Warszawa jest jednym z miast, w których można skorzystać z takiej usługi. Takie zabiegi są coraz popularniejsze, ponieważ pozwalają na poradzenie sobie z kompleksami i dyskomfortem wynikającym z braku pełnego uzębienia. Dobry specjalista powinien poinstruować pacjenta odnośnie do odpowiednich praktyk bezpośrednio po zakończeniu zabiegu.
Cena implantu zębowego jest w dużej mierze uzależniona od tego, z jakich materiałów zostanie wykonana korona zęba, na jakie dodatkowe badania diagnostyczne poza podstawowymi zdecyduje się lekarz implantolog oraz czy zęby przed założeniem implantu będą wymagały wyleczenia. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, plan leczenia ustalany jest już podczas pierwszej konsultacji. Wtedy właśnie dokładnie omawiane są także koszty z nim związane.
W Warsaw Dental Center bardzo cenimy sobie komfort pacjentów oraz jasne zasady, dlatego zawsze staramy się możliwie jak najdokładniej określić koszty, z jakimi będzie musiał się zmierzyć pacjent, decydując się na leczenie implantologiczne.
Mamy nadzieję, że udało nam się jasno przedstawić, na czym polega leczenie przy pomocy implantów zębowych. Po więcej informacji dotyczących procesów leczenia, ewentualnych przeciwwskazań oraz efektów, jakie można uzyskać, decydując się na taką metodę leczenia, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszą placówką medyczną, która mieści się w centrum Warszawy.
Warsaw Dental Center Leończak Sp.k.
NIP: 1182180875
Ta strona używa plików Cookies, aby zapewnić najlepsze doświadczenie użytkownikom.