Stomatologia zachowawcza: doktor Rogulska o tym, jak często należy wymieniać wypełnienia

Stomatologia zachowawcza to dziedzina, która jest niezbędna w codziennym dbaniu o stan naszej jamy ustnej. Natalia Rogulska, która zajmuje się w Warsaw Dental Center zabiegami z tego zakresu, odpowiada na jedno z nurtujących naszych pacjentów pytań. 

Dlaczego należy wymieniać wypełnienia?

Doktor Natalia Rogulska: Często podczas rutynowych przeglądów stomatologicznych okazuje się, że wypełnienia, które już posiadamy, są nieszczelne lub pojawia się tzw. próchnica wtórna (tj. próchnica pod wypełnieniem). Dzieje się tak, ponieważ każde wypełnienie ma swoją “datę ważność”. Jego trwałość zależy od wielu czynników, między innymi od tego, jak często zgłaszamy się na wizyty kontrolne, od poziomu higieny jamy ustnej, nawyków żywieniowych oraz problemów z zaciskaniem czy zgrzytaniem zębami.

W Warsaw Dental Center dbamy, by materiał, z którego wykonywane są wypełnienia, był najwyższej jakości. Poza tym stosujemy podczas leczenia koferdam, inaczej ślinochron, który pozwala wyizolować ząb.

Z czasem materiał traci swoje właściwości i w miejscu połączenia zęba z wypełnieniem tworzy się nieszczelność – mała szczelina, która stanowi drogę dla bakterii i resztek jedzenia. Takie miejsce trudniej jest też doczyszczać podczas codziennej higieny jamy ustnej.

Leczenie w takich przypadkach rozpoczynamy od usunięcia starego wypełnienia, opracowujemy próchnicę, a następnie zakładamy nowe szczelne wypełnienie, w odpowiednim kolorze. Odbudowanie guzków i bruzd, przywróci anatomiczny kształt zębów, dzięki czemu przywracamy też prawidłową funkcję zębów.

Jeśli macie pytania do naszych lekarzy, możecie je kierować tutaj lub mailowo: kontakt@warsawdentalcenter.pl.

Serdecznie zapraszamy na wizyty do doktor Natalii Rogulskiej.

Wizyty można rezerwować:

telefonicznie: 22 542 18 04

mailowo: kontakt@warsawdentalcenter.pl

lub za pośrednictwem mediów społecznościowych

Do zobaczenia w Warsaw Dental Center!

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Warsaw Dental Center Leończak Kupryś Sp.k.

NIP: 1182180875

kontakt@warsawdentalcenter.pl

Pon. — Pt. 9.00 — 21.00

ul. Topiel 11, 00-342 Warszawa

Warsaw Dental Center Leończak Kupryś Sp.k.​

NIP: 1182180875

Pon. — Pt. 9.00 — 21.00

ul. Topiel 11, 00-342 Warszawa